تاریخ خبر: ۰۶ آذر ۱۳۹۵
۱۵ مسجد در استان لرستان احداث می‌شود

۱۵ مسجد در استان لرستان احداث می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان لرستان گفت: دهه وقف ۱۵ مسجد در استان لرستان کلنگ زنی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد حجت‌الاسلام مرتضی خاکباز ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در استان لرستان کمبود دو هزار و ۲۰۰ مسجد داریم و ۳۰ درصد از مساجدی که وجود دارد فرسوده‌اند، نیاز به مرمت و بازسازی دارند و بااعتبار کمی که در اختیارداریم مرمت و بازسازی آن‌ها به شکل ایده آل انجام نمی‌شود.

وی افزود: در شهرستانهای کوهدشت و دلفان با کمبود مسجد روبه‌رو هستیم که باید در راستای ساخت مسجد دستگاه‌های مرتبط پای‌کار بیایند تا در مکان‌هایی که مسجد نیست اقدام به ساخت مسجد شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان لرستان عنوان کرد: ساخت ۱۵ مسجد در دستور کار است که در دهه وقف این مساجد در مساحت‌های۱۰۰ متر کلنگ زنی می‌شود.

وی بابیان اینکه درون مساجد باید فرهنگ‌سازی صورت گیرد و نسل جوان به حضور در مساجد تشویق شوند تصریح کرد: در راستای فرهنگ قرآن طرح تربیت حافظان قرآن هرساله در دستور کار است و ۱۰ هزار حافظ و قاری قرآن در استان تحصیل می‌کنند.

خاکباز بیان کرد: بحث قرآنی در استان مهجور است و در استان سیلی خوره اعتبارات حوزه قرآنی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در جهت پروژه‌های موقوفات سرمایه‌گذاری‌هایی صورت می‌گیرد و بخش خصوصی در این زمینه ورود می‌کند، یک پاساژ تجاری در شهرستان بروجرد ایجادشده که سرمایه‌گذار دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری کرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان لرستان گفت: در راستای پروژه‌های عمرانی تاکنون دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده است؛ تمام هزینه‌هایی که برای موقوفات می‌شود از درآمدهای موقوفات و امامزادگان است.

وی بابیان اینکه درآمد امامزادگان در سه بخش فرهنگی، مدیریتی و عمرانی هزینه می‌شود اظهار داشت: متولیان و خادمان امامزادگان از سلامت و صلابت خاصی برخوردار هستند، دوربین‌های مداربسته در امامزادگان شاخص استان لرستان راه‌اندازی شده است و از طریق حراست و بازرسی بر کار خدام امامزادگان نظارت می‌شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه