تاریخ خبر: ۰۶ آذر ۱۳۹۵
همایش “وقف و رسانه” در استان لرستان برگزار شد

همایش “وقف و رسانه” در استان لرستان برگزار شد

همایش “وقف و رسانه” به مناسبت دهه وقف در استان لرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد همایش وقف و رسانه ظهر امروز با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان لرستان، مدیرکل صداوسیمای مرکز استان، معاونان اوقاف و امور خیریه استان و اصحاب رسانه در سالن جلسات خانه معلم استان برگزار شد.

حسین میردریکوندی معاون توسعه اوقاف و امور خیریه استان در این همایش اظهار داشت: در استان لرستان قدمت وقف از خیلی استان‌های دیگر بیشتر است اما به لحاظ تعداد به‌تناسب کمتر بوده است.

وی بابیان اینکه زمان وقف دائمی است و باید وقف نامه لحاظ شود افزود: ثبت موقوفات الزامی است، باید اطلاع‌رسانی در راستای ثبت موقوفات انجام شود تا باگذشت زمان هیچ‌گونه دخل و تصرفی در موقوفه ایجاد نشود.

معاون توسعه اوقاف و امور خیریه استان عنوان کرد: بحث توسعه امامزادگان شاخص استان ازجمله امامزاده زید ابن علی(ع) را در دستور کارداریم، تاکنون مساعدت‌هایی برای توسعه حرم زید ابن علی(ع) صورت گرفته ولی کافی نیست که باید بحث توسعه این امامزاده به‌صورت ویژه در دستور کار دستگاه‌های ذی‌ربط قرار گیرد.

وی بابیان اینکه کل مطالبات از مستأجران اوقاف یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است که ۶۰۰ میلیون تومان آن سررسید شده است بیان کرد: کسانی که مستأجر اوقاف هستند اگر بدهی خود را پرداخت کنند تمدید مجدد صورت می‌گیرد ولی اگر به شکل قوه قهریه ورود کنیم امکان تمدید برایشان وجود ندارد.

میر دریکوندی تصریح کرد: بنیاد البرز بنا دارد از دانش آموزان نخبه تقدیر کند که اگر این بنیاد کار فرهنگی، آموزشی و رفاهی را نیز انجام دهد اوقاف و امور خیریه استان در این راستا آمادگی دارد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه