تاریخ خبر: ۲۱ تیر ۱۳۹۵
معاون اقتصادی استانداری لرستان:به دنبال راه اندازی فاز اول کارخانه صنایع غذایی دورود هستیم

معاون اقتصادی استانداری لرستان:به دنبال راه اندازی فاز اول کارخانه صنایع غذایی دورود هستیم

معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان:

به دنبال راه اندازی فاز اول کارخانه صنایع غذایی دورود هستیم

اطلاع رسانی بامداد لرستان

مهرداد غضنفری درحاشیه مراسم افتتاحیه دفتر کانون کارآفرینان لرستان، درجمع خبرنگاران اظهارداشت: ما دراستان به دنبال جذب سرمایه گذار، کارآفرین وافراد با اهلیت هستیم و به دنبال سرمایه بردارهاو افراد فرصت سوز نخواهیم بود.

وی در خصوص آخرین وضعیت صنایع غذایی دورودگفت: عملیات اجرایی کارخانه صنایع غذایی دورود آغاز شده است و به دنبال این هستیم فاز اول تولید این کارخانه را در انتهای تیر یا اوایل مرداد امسال آغاز کنیم.

معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان به پیگیری های استاندار برای تعیین تکلیف سد معشوره اشاره کردوبیان داشت: مکاتبات متعددی از سوی مدیریت ارشد استان برای تعیین تکلیف سد معشوره صورت گرفته بطوری که پیگیری های خوبی از طریق معاون اول رئیس جمهور و قرارگاه اقتصاد مقاومتی نیز انجام داده است.

غضنفری سدمعشوره را مطالبه جدی مردم و مسئولین استان دانست وافزود: درخواست مشخص استان در رابطه با سد معشوره تثبیت تخصیصی است که در گذشته برای این سد مقرر شده و بر این اساس قرار است این موضوع در شورای عالی آب تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: سد معشوره از مصوبات و وعده های رئیس جمهور درسفر استانی به لرستان بوده و معاون اول رئیس جمهور هم بر اجرای آن تاکید دارد که امیدواریم در آینده در این زمینه خبر خوبی به مردم استان اعلام کنیم.

معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان با بیان اینکه در گذشته ۸۴ واحد تولیدی این استان توسط بانک‌ها تملک شده است گفت: دیگر هیچ واحدی از سوی بانک‌ها تملک نمی شود.

وی کارآفرینی رایک فرآیندعلمی ودانشی که می تواند ازمنابع معطل مانده ارزش ایجاد کند، دانست و اظهار داشت: مفاهیمی همچون خلاقیت، نوآوری، ریسک پذیری ودرون کنترلی با واژه کارآفرینی همراه شده اند و در بسیاری کشورها کارآفرینی با تولید ثروت، توسعه تکنولوژی و ایجاد اشتغال مرتبط است.

وی مخاطره پذیری را از ویژگی های کارآفرینی دانست و گفت: کارآفرینی اثر مهمی بر ارزش های اجتماعی داشته و در رشد شتابان اقتصاد موثر است لذا با توسعه کارآفرینی در کشور به یک اقتصاد پویا و قابل رقابت با دنیا خواهیم رسید.

معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان با اشاره به اینکه برای توسعه اقتصادی استان تلاش همه جانبه ای از سوی مدیران استانی و نمایندگان در حال انجام است، عنوان کرد: رسیدن به اهداف توسعه اقتصادی استان در گرو مشارکت بخش خصوصی است و هر کاری که بخش خصوصی در آن حضور داشته باشد پایداری بیشتری خواهد داشت.

غضنفری ایجاد کانون کارآفرینان استان را اقدامی اساسی و لازم دانست و گفت: همه باید ازاین کانون حمایت کرده وبرای تصویب قانون مربوط به آن تلاش کنیم و اعضای این کانون نیز باید مصادیق حمایت ما را اعلام کرده تا بعد از بررسی کارشناسانه اقدامات لازم برای یاری رسانی به آن ها را انجام دهیم.

وی یادآورشد: در۲۱ تیرماه امسال طی نشستی در تهران از حدود ۴۰ سرمایه گذار استان دعوت خواهد شد و در این نشست سه سخنران در بخش های اقتصادی، کشاورزی، صنعت و گردشگری سخنرانی خواهند کرد.

معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه حدود ۸۴ واحد تولیدی استان در سنوات گذشته به تملک بانک ها درآمده است، عنوان کرد: کار تملک واحدهای تولیدی استان به بانک ها متوقف شده است و طی امسال این اتفاق دیگر رخ نخواهد داد.

غضنفری یکی از برنامه های استان در سال ۹۵ را احیا واحدهای تملک شده توسط بانک ها دانست و افزود: در این راستا ۲۹ واحد تملک شده استان را باید تا پایان سال ۹۵ احیا و وارد مدارتولید کنیم.

وی بیان داشت: مطابق برنامه زمان بندی تعیین شده طی ماه جاری دو واحد توسط دو بانک ملی و ملت احیا شده و به مدار تولید اضافه شدند و تا پایان سال بقیه واحدهای استان احیا خواهند شد.

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image IMG_6942

یک دیدگاه