تاریخ خبر: ۰۶ آذر ۱۳۹۵
مدیرکل سازمان انتقال خون استان لرستان منصوب شد

مدیرکل سازمان انتقال خون استان لرستان منصوب شد

امید علی عادلی به عنوان مدیرکل جدید سازمان انتقال خون استان لرستان منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، ظهر امروز مراسم تودیع و معارفه مدیر کل انتقال خون لرستان با حضور بلوچی مشاور مدیر عامل سازمان انتقال خون و جمعی از مسئولان در سالن جلسات انتقال خون لرستان برگزار شد.

در این مراسم امید علی عادلی به عنوان مدیر جدید انتقال خون لرستان منصوب و از زحمات مدیر کل سابق انتقال خون تقدیر شد.

پیش از این نیز امیر حسین تروند از سال ۸۹ تاکنون به عنوان مدیر کل انتقال خون لرستان مشغول به کار بود و از این پس نیز در سازمان انتقال خون تهران مشغول به فعالیت می‌شود.

تولید ۸.۲ میلیون تن محصول کشاورزی به ارزش ۴۱ هزار میلیارد ریال در لرستان

نامدار صیادی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورز لرستان اظهارداشت: در هشت‌ماهه سال ۹۵ در بخش کشاورزی استان لرستان۸.۲ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان تولیدشده که ارزش محصولات تولیدشده بالغ‌بر ۴۱ هزار میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: زیر بخش زراعت لرستان با تولید ۴.۲ میلیون تن و ارزش ۲۵ هزار میلیارد ریال رتبه اول در بین زیر بخش‌های کشاورزی استان را به خود اختصاص داده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورز لرستان عنوان کرد: زیر بخش دام با تولید ۲۰۶ هزار تن و ارزش هشت هزار میلیارد ریال، زیر بخش باغبانی با تولید ۲۳۷ هزار تن و ارزش هفت هزار میلیارد ریال و زیر بخش شیلات و آبزیان با تولید ۱۷ هزار تن و ارزش ۲.۰ هزار میلیارد ریال رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص است.

وی در رابطه بامیزان تولید محصولات کشاورزی استان بیان کرد: گندم با ثبت رکورد ۵۸۶هزارتن بیشترین میزان محصول تولیدشده را در بین تمامی محصولات کشاورزی استان به خود اختصاص داده است که در این افزایش تولید می‌توان به عواملی از قبیل بارندگی مستمر و با پراکنش زمانی و مکانی مناسب، افزایش درجه و ضریب مکانیزاسیون، ارتقا سطح مدیریت مزرعه و توزیع بذور اصلاح‌شده اشاره کرد.

صیادی گفت: چغندرقند با ۲۴۵ هزار تن، هندوانه با ۲۴۰ هزار تن، سیب‌زمینی با ۲۳۰ هزار تن، جو با ۱۸۵هزارتن، خیار با ۱۷۰ هزار تن، شیرخام با ۱۵۲هزارتن، ذرت علوفه‌ای با ۱۳۰ هزار تن از محصولی هستند که ازنظر حجم به ترتیب بیشترین مقدار تولید را به خود اختصاص داده‌اند.

وی اظهارداشت: ازنظر میزان ارزش تولیدات، حبوبات با ۷۶ هزار و ۸۰ میلیارد ریال بیشترین میزان ثروت را برای استان ایجاد کرده است و اما با این وجود ازنظر میزان تولید در رتبه دهم قرارداد ولی به علت بالا بودن قیمت رتبه اول ارزش محصول تولیدی را به خود اختصاص داده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورز لرستان افزود: در این فهرست گندم با هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال، گوشت قرمز با ۴۷ هزار و شش میلیارد ریال، آبزیان با دو هزار و ۴۰ میلیارد ریال، گوشت قرمز با دو هزار میلیارد ریال، جو با هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال، شیرخام با هزار و ۷۴۸ میلیارد ریال، برنج (شلتوک) با هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال، یونجه با هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال، و سیب‌زمینی با هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال پس از شیر رتبه ۲ تا ۱۰ ازنظر میزان ارزش محصول تولیدشده را به خود اختصاص داده‌اند.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین بخشی آموزش فنی و حرفه‌ای و زمین‌شناسی لرستان

رحمن قلاوند مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین این اداره کل و اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی استان لرستان خبر داد.

وی افزود: هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه توسعه مشاغل، توانمندسازی فعالان و علاقه‌مندان رشته‌های زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی بین دو دستگاه است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان عنوان کرد: تفاهم‌نامه انتفاع حداکثری از داشته‌های مشترک به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های آموزشی، مهارتی و پژوهشی است.

وی بیان کرد: هر دستگاهی دارای ظرفیت‌های خاصی است و اگر به اشتراک گذاشته شوند، اثربخش خواهند بود و تعامل و همکاری بین دستگاه‌ها سبب هم‌افزایی و پیشرفت در روند کاری آن‌ها می‌شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه