تاریخ خبر: ۰۶ آذر ۱۳۹۵
بخاری‌های نفتی در مدارس ازنا/ دانش‌آموزان نفت به مدرسه می‌برند

بخاری‌های نفتی در مدارس ازنا/ دانش‌آموزان نفت به مدرسه می‌برند

فرماندار ازنا گفت: ۷ مدرسه در روستاهای شهرستان ازنا فاقد گاز هستند و برخی از معلمان از دانش‌آموزان خواسته با خود نفت به مدرسه ببرند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، اسد عبداللهی ظهر امروز در جلسه پیگیری مصوبات شهرستانی که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مشکلات در روستاهای شهرستان ازنا وجود مدارس فرسوده است که به دلیل فرسوده بودن امر گازرسانیشان انجام نمی‌شود.

وی با بیان اینکه مدرسه ۲۴ کلاسه شهرستان ازنا پس از گذشت ۱۲ سال هنوز تکمیل نشده است افزود: همچنین هفت مدرسه روستایی این شهرستان به دلیل فرسوده بودن، تاکنون گازرسانی نشده‌اند و برخی معلمان از دانش آموزان خواسته‌اند که هر فرد دو لیتر نفت برای بخاری مدرسه به همراه بیاورد.

دانش آموزان با خود نفت به مدرسه می برند

فرماندار ازنا عنوان کرد: نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان باید در رابطه با مدارس فرسوده و تخریبی لرستان چاره اندیشی کنند.

استاندار لرستان نیز در این جلسه به مدارس روستایی ازنا که فاقد تجهیزات گرمایی هستند اشاره کرد و افزود: هفت مدرسه روستایی فاقد تجهیزات در شهرستان ازنا وجود دارد که هرچه سریعتر باید مشکل آن ها برطرف شود.

فرصت ۱۵ روز استاندار برای تهیه بخاری در مدارس ازنا

هوشنگ بازوند عنوان کرد: ظرف مدت ۱۵ روز هفت مدرسه روستایی شهرستان ازنا باید از بخاری استاندارد بهره‌مند شوند و مدارسی که از سیستم های گرمایشی نفتی استفاده می کنند خطرشان بیشتر است.

محمد چگنی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان نیز در این مورد گفت: امسال حدود ۸۵۰ دستگاه بخاری استاندارد در استان خریداری کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه به هیچ استانی در کشور از اعتبارات ملی تا به امروز یک ریال برای تخریب و بازسازی نداده است.

مدارس فرسوده تخریب می‌شوند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان اظهار داشت: مدارسی که تخریبی هستند در لیست تخریبی هستند و باید تخریب شوند و پس از آن موتور خانه و سیستم گرمایشی استانداردی برای آن ها تاسیس شود.

وی افزود: سازمان نوسازی مدارس به ما تکلیف کرده که برای مدارس تخریبی باید تخریب شوند و باید بخاری های گاز سوز را در آن‌ها جمع آوری کنیم و این مدارس باید موتور خانه استاندارد داشته باشند و برای مدارس روستایی درخواست بخاری استاندارد داده‌ایم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه