تاریخ خبر: ۰۷ آذر ۱۳۹۵
کارخانه سیمان تعیین تکلیف می‌شود/اختصاص۱۸۰۰میلیارد به حوزه اشتغال

کارخانه سیمان تعیین تکلیف می‌شود/اختصاص۱۸۰۰میلیارد به حوزه اشتغال

خرم آباد – استاندار لرستان از تعیین تکلیف کارخانه سیمان خرم آباد خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند شامگاه یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان در سخنانی با اشاره به هفته بسیج اظهار داشت: بسیج همواره در حمایت از انقلاب نقش بسیار بسزایی داشته و یکی از دستاوردهای انقلاب یادگار باارزش امام(ره) یعنی بسیج است.

لرستان برای توسعه نیاز به بخش خصوصی دارد

وی با بیان اینکه بسیج همه تهدیدها را علیه کشور به فرصت تبدیل کرده است گفت: در این راستا باید از این ظرفیت برای رونق اقتصادی کشور نیز بهره بگیریم.

استاندار لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به انتخاب لرستان به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: این امر موجب رفع موانع اختصاص اعتبارات لازم برای رونق اقتصاد و اشتغال استان می شود.

بازوند بر ضرورت سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه های مختلف لرستان تاکید کرد و بیان داشت: هر استان و منطقه ای برای توسعه و پیشرفت نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه از روز اول بنا داشتیم که زمینه را برای حضور بخش خصوصی در لرستان فراهم کنیم گفت: این روند باید توسط آیندگان نیز استمرار پیدا کند تا زمینه توسعه و پیشرفت لرستان فراهم شود.

استاندار لرستان: هزینه توسعه استان را داده ام

استاندار لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای احداث نیروگاه خرم آباد بیان داشت: مقرر شده که طی سال ۹۵ دولت پنج هزار مگاوات نیروگاه احداث کند که از این میزان سه هزار مگاوات به سه استان هرمزگان، خوزستان و لرستان اختصاص پیدا کرده است.

بازوند گفت: این امر نشان دهنده توجه ویژه دولت به لرستان بوده و تا کنون برای احداث نیروگاه خرم آباد مصوبه شورای اقتصاد اخذ شده و فاینانس آن نیز انجام شده است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت توجه به صنعت سیمان در لرستان تاکید کرد و گفت: متاسفانه این امر در استان تحقق پیدا نکرده و این در حالیست که استان های همجوار لرستان از این ظرفیت به نحو مطلوبی استفاده کرده اند.

استاندار لرستان دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به حوزه زیر ساخت های لرستان داشته است گفت: طی مدت زمانی که در لرستان فعالیت داشته ام هزینه های توسعه استان را به اندازه خودم داده ام.

کارخانه سیمان خرم آباد تعیین تکلیف می شود

بازوند با تاکید بر اینکه استاندار و مدیران باید هزینه های توسعه را در استان بدهند گفت: به طور مثال تعیین تکلیف «پارسیلون» خرم آباد یکی از اقدامات صورت گرفته بوده و این در حالیست که در گذشته هیچ گاه به صورت ریشه ای مشکل آن را حل و فصل نکرده بودند.

وی با اشاره به تعیین تکلیف هتل صخره ای خرم آباد بیان داشت: این پروژه ۱۷ سال به عنوان نماد رکود در لرستان محسوب می شد و با اقدامات صورت گرفته زمینه برای تعیین تکلیف آن فراهم شد.

استاندار لرستان همچنین از تعیین تکلیف کارخانه سیمان خرم آباد خبر داد و گفت: برای تعیین تکلیف این کارخانه شنبه هفته آینده جلسه ای برگزار می شود.

سرمایه گذاری ۱۸۰۰ میلیاردی در حوزه اشتغال

بازوند با بیان اینکه لرستان برای توسعه نیازمند سالی چهار تا چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری است عنوان کرد: این امر مشکل لشکر بیکار لرستان نیست بلکه مشکل استاندار و مدیریت است که باید رفع شود.

وی جمع کل سپرده گذاری بانکهای دولتی و خصوصی لرستان را ۹ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تا امروز کل پرداختی بانک های استان دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است.

استاندار لرستان هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از این میزان در حوزه ایجاد اشتغال صرف شده است گفت: همچنین از مجموع ۴۰۵ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید اختصاص یافته به لرستان بیش از ۳۲۵ میلیارد تومان به استان پرداخت شده است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه