تاریخ خبر: ۰۷ آذر ۱۳۹۵
احتمال وقوع سیلاب در لرستان/ آماده‌باش دستگاه‌ها تا ۴۸ ساعت

احتمال وقوع سیلاب در لرستان/ آماده‌باش دستگاه‌ها تا ۴۸ ساعت

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان گفت: بارش‌های تند، رگباری و همراه با تندباد شدید از چهارشنبه جاری آغاز که معمولاً سبب وقوع سیلاب می‌شود و به‌همین دلیل تمام دستگاه‌ها در آماده‌باش کامل تا ۴۸ ساعت باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، رضا آرایی صبح امروز در جمع خبرنگاران با هشدار به فرمانداران، بخشداران، شهرداران، مدیران و دستگاه‌های اجرایی و امدادی استان در مورد احتمال وقوع سیل در استان اظهار داشت: براساس پیش‌بینی مدیریت منابع آب وزارت نیرو و سازمان هواشناسی کشور، بارش باران از عصر چهارشنبه آغاز و تا روز جمعه ادامه دارد.

وی با اشاره به پیش بینی میزان این بارش‌ها افزود: این بارش که تا ظهر جمعه در سرشاخه‌های کرخه و دز ادامه دارد حدود ۱۰۰ میلی متر بارش را به همراه دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان با اشاره به احتمال وقوع سیلاب بر اثر این بارش‌ها گفت: بارش‌های تند، رگباری و همراه با تندباد شدید است که معمولا این نوع بارش‌ها سبب وقوع سیلاب می‌شود.

آریایی عنوان کرد: اوج این بارش‌ها در روز پنجشنبه است که در گردنه‌ها و نقاط مرتفع به صورت برف است و تمام دستگاه‌ها در آماده باش کامل تا ۴۸ ساعت باشند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه