تاریخ خبر: ۰۸ آذر ۱۳۹۵
مانور سراسری «زلزله و ایمنی» در مدارس لرستان برگزار می‌شود

مانور سراسری «زلزله و ایمنی» در مدارس لرستان برگزار می‌شود

خرم آباد – مدیر کل آموزش و پرورش لرستان از برگزاری مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس این استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، گودرز کریمی فر در سخنانی اظهار داشت: هجدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس با شعار «مدرسه ایمن، جامعه تاب آور» ۱۵ آذر ماه سال جاری هم زمان با سراسر کشور در آموزشگاههای لرستان برگزار می شود.

وی افزود: با توجه به خطر بالای زلزله و بلایای طبیعی و ضرورت ارتقای آمادگی دانش آموزان برای مواجه شدن با اثرات این بلایا و کاهش خطر پذیری آن این مانور در مدارس برگزار می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان خاطر نشان کرد: در کنار آموزش دانش آموزان و بالا بردن سطح آگاهی و آمادگی آنها برای مواجهه شدن با خطرات احتمالی، ساخت مدارس ایمن در برابر زلزله به عنوان کانون ارتقای ایمنی و پایگاه مدیریت بحران مورد توجه قرار خواهد گرفت.

کریمی فر با اشاره به اینکه این مانور با همکاری مدیریت بحران، صدا و سیما، هلال احمر و تشکل های دانش آموزی برگزار خواهد شد تصریح کرد: کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله به وسیله ارتقاء فرهنگ ایمنی و مقاوم سازی، ایجاد آمادگی برای انجام واکنش های صحیح و سریع در برابر زلزله و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان در مورد زلزله و سایر پدیده های طبیعی از جمله اهدافی بوده که در برگزاری مانور زلزله و ایمنی در مدارس دنبال می شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه