تاریخ خبر: ۰۸ آذر ۱۳۹۵
دستگاه‌های اجرایی بروجرد برای مقابله با وقوع سیل در آماده‌باش کامل به سر می‌برند

دستگاه‌های اجرایی بروجرد برای مقابله با وقوع سیل در آماده‌باش کامل به سر می‌برند

فرماندار بروجرد با اشاره به آغاز بارندگی‌ها در پایان این هفته گفت: دستگاه‌های اجرایی بروجرد برای مقابله با وقوع سیل در آماده‌باش کامل به سر می‌برند.

علی کورانی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد با اشاره به اخطارهای هواشناسی در خصوص احتمال اوج بارندگی‌ها و جاری شدن سیلاب در استان لرستان اظهار داشت: در این زمینه به‌تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان بروجرد دستورات لازم در مورد مقابله با شرایط بحرانی داده‌شده و کلیه دستگاه‌ها در حالت آماده‌باش کامل به سر می‌برند.

وی افزود: به این منظور شهرداری بروجرد موظف شده تا نسبت به بازبینی و بررسی مبادی عبور آبراه‌ها اقدام کند تا چنانچه در مسیر عبور روان آب‌ها اختلالی مانند تجمیع زباله‌های ساختمانی و یا برگ‌های درختان وجود داشته باشد، این موارد را جمع‌آوری کرده و نسبت به باز بودن معابر عبور آب اطمینان کامل پیدا کند.

فرماندار بروجرد با تأکید بر لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه پیش از وقوع هرگونه بحران بیان کرد: در حال حاضر و با ابلاغ به شهرداری بروجرد، اکیپ‌های بازنگری در سطح شهر مشغول بررسی وضعیت عبور آبراه‌های سطحی و معابر و پل‌ها هستند تا در صورت وجود هرگونه مشکلی این نواقص احتمالی را تا پیش از آغاز بارندگی‌ها برطرف کنند.

وی عنوان کرد: ابلاغیه‌های لازم نیز به بخشداران و دهیاران صادرشده که اقدامات لازم در زمینهٔ پیشگیری شامل بازنگری و بازبینی در تمامی حوزه‌ها را انجام دهند.

کورانی‌فر با تأکید بر لزوم آمادگی دستگاه‌های امداد و نجات در شرایط پیش رو خاطرنشان کرد: در حوزه آمادگی برای امداد و نجات به‌ تمامی دستگاه‌های مرتبط در این حوزه ابلاغ‌ شده تا نسبت به مقابله با هرگونه بحران با فراهم‌سازی تجهیزات لازم آمادگی کامل داشته باشند تا در شرایط وقوع بحران‌های ناشی از بارندگی‌های پیش رو بتوانند با بهره‌گیری از ظرفیت دیگر دستگاه‌های متولی همچون دستگاه‌های نظامی، امدادی، اجرایی و خدمات‌رسان اقدامات لازم را انجام دهند.

به گزارش تسنیم و بنا بر اعلام مدیرکل هواشناسی استان لرستان شدت بارش‌ها در بعد از ظهر پنجشنبه و روز جمعه و احتمال جاری شدن سیل در استان لرستان پیش‌بینی شده است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه