تاریخ خبر: ۱۰ آذر ۱۳۹۵
۱۹ گروه امدادی آبفای استان لرستان برای مقابله با سیلاب احتمالی آماده شد

۱۹ گروه امدادی آبفای استان لرستان برای مقابله با سیلاب احتمالی آماده شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان گفت: ۱۹ گروه امدادی آبفای استان لرستان برای مقابله با سیلاب احتمالی استان در آمادگی کامل به سر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حمیدرضا کرموند شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد اظهار داشت: آمادگی شرکت آب و فاضلاب شهری استان را دو بخش آب و فاضلاب دانست و اظهار داشت: تهدیداتی بالقوه‌ای که در بخش آب ما را تهدید می‌کرد خط انتقال آب پل‌دختر بود که در روزهای گذشته این خط لوله تکمیل و از زیر بستر رودخانه عبور داده‌ شده است.

وی با اشاره به اینکه بارندگی در تصفیه‌خانه شهرستان الیگودرز مشکل به وجود خواهد آورد عنوان کرد: در رابطه با وقوع احتمالی سیل اخطارهای لازم به شهرستان‌های استان داده‌ شده و همه شهرستان‌ها در آماده‌ باش کامل به سر می‌برند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان بیان کرد: همه مخازن سطح استان پر است و در استان هیچ‌گونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وی به تجهیز سامانه ۱۲۲ شرکت آب و فاضلاب در استان تجهیز اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون این سامانه با چهار خط تلفن آمادگی پاسخگویی به مردم است.

کرموند ضمن اظهار نگرانی از احتمال قطعی طولانی‌مدت برق تصریح کرد: در بخش فاضلاب نیز ۱۹ اکیپ به‌صورت آماده‌باش تجهیز شده‌اند که در صورت وقوع حادثه امدادرسانی انجام می‌شود.

علیرضا کاکاوند مدیرعامل شرکت آبفار لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: تمامی اکیپ اتفاقات استان در حالت آماده‌باش هستند.

وی با بیان اینکه ۲۶ دستگاه تانکر به‌صورت آماده‌باش قرار دارند افزود: ایستگاه‌هایی که در معرض سیل بودند و در سیل گذشته دچار آسیب شدند نیز به‌روز و دریچه‌های آن‌ها بسته‌شده تا اتفاقات سیل گذشته رخ ندهند.

مدیرعامل شرکت آبفار لرستان عنوان کرد: هشت دستگاه دیزل ژنراتور آب و فاضلاب روستایی استان نیز در راستای قطع احتمالی برق در مسیرهای مورد نیاز مستقر و آماده‌ به‌کار شده‌اند.

وی بیان کرد: به دلیل اینکه احتمال می‌دهیم پروژه آبرسانی چشمه کوثر در شهرستان پلدختر دچار مشکل شود سه دستگاه تانکر مختص آن آماده‌ به‌کار و مجهز کرده‌ایم که در صورت وقوع حادثه آماده‌ باشند.

کاکاوند گفت: درصورت بروز سیل و رخ دادن مشکل آبرسانی از طریق تانکر سیار انجام می‌شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه