تاریخ خبر: ۱۰ آذر ۱۳۹۵
ظرفیت‌های استان لرستان صرف نظر از مسائل جناحی به‌کار گرفته شود

ظرفیت‌های استان لرستان صرف نظر از مسائل جناحی به‌کار گرفته شود

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های استان لرستان استفاده کنیم گفت: در به‌کارگیری ظرفیت‌ها تنگ‌نظر نباشیم چرا که مسائل اقتصادی و فرهنگی مردم کاری به جناح بازی ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: یکی از شرایط مدیریت و مسئولیت داشتن ظرفیت بالا است و هر چه مسئولیت سنگین‌تر باشد ظرفیت وجودی باید بالاتر باشد.

وی افزود: امام علی(ع) خطاب به کمیل بن نخعی می‌فرمایند ای کمیل دل‌ها مثل یک ظرف است پس بهترین دل‌ها و ظرف‌ها آن است که گنجایش و ظرفیت بیشتری داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: فیض وجودی الهی بی‌پایان است و لطف خداوند نهایت ندارد، این ظرف وجودی ما است که می‌تواند لطف الهی را بپذیرد بنابراین هرچه دل بزرگ‌تر باشد فیض الهی را بیشتر درک می‌کند.

وی بیان کرد: ظرف وجودی اولیاء الهی زیاد است و ظرف وجودی پیامبران به حدی بالا است که وحی بر آن‌ها نازل می‌شود؛ انسان در ارتباط باخدا هر چه ظرف وجودی‌اش بیشتر باشد از مبدأ فیض الهی بیشتری برخوردار می‌شود و لطف خدا بیشتر شامل حال او می‌شود.

میرعمادی تصریح کرد: در زندگی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نیز هر چه ظرفیت ما بیشتر باشد عمل ما بیشتر خواهد بود؛ در پذیرش مسئولیت‌ها ظرفیت‌ها متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه باید اقداماتی انجام دهیم که سعه صدر داشته باشیم و تحمل خود را بالا ببریم خاطرنشان کرد: در مرحله نخست باید ترک گناه کرد چراکه گناه مهم‌ترین عامل برای از بین بردن ظرفیت وجودی و سم مهلک است که زمانی این سم مهلک بر قلب وارد می‌شود قلب متلاشی می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: باید آلودگی‌ها را از خودمان دور کنیم، برخی گناهان مانند تهمت، افترا، کینه، حسادت، دروغ و ریا سم مهلکی است که ظرفیت وجودی انسان را پایین می‌آورد.

وی اظهار داشت: عاملی که سبب می‌شود ظرفیت وجودی انسان بالا برود افزایش علم و معرفت است، هر چه علم و معرفت بالا باشد ظرفیت وجودی بیشتر می‌شود.

میرعمادی با بیان اینکه علم نور است، وقتی نور در قلب انسان جا بگیرد ظرفیت وجودی انسان بالا می‌رود افزود: یکی از موضوعاتی که برای ما مهم به شمار می‌رود مطالعه است، اگر مطالعه نداشته باشیم تا علم و معرفت را بالا ببریم باید بدانیم ظرف وجودی ما محدود است.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از راه‌های بالا بردن ظرفیت وجودی التزام به ولایت است، همه ما قطره‌ایم و ولایت دریا است که اگر این آب‌های اندک وصل به دریا شوند پایان‌پذیر نیستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بیان کرد: وصل شدن به ولایت ظرفیت وجودی انسان را بالا می‌برد؛ هم‌نشینی باید با بزرگان باشد و از انسان‌های تنگ‌نظر باید دوری جست چون ظرفیت انسانی را پایین می‌آورد.

وی تصریح کرد: ولایت سرچشمه حقیقت است و سبب می‌شود انسان ارتقاء پیدا کند؛ یکی دیگر از راه‌ها به‌کارگیری عقل و ایمان است اگر عقل را به کار بگیریم و خشم را فروببریم ظرفیت وجودی را بالا می‌برد.

میرعمادی خاطرنشان کرد: زمانی ظرفیت وجودی خود را بالا ببریم می‌توانیم همدیگر را تحمل‌کنیم و در کنار همدیگر کارکنیم؛ اگر ظرفیت وجودی بالا رود از فیض بی‌پایان الهی بهره‌مند می‌شویم.

وی گفت: برای توسعه و پیشرفت استان نیازمند حفظ وحدت، اتحاد، انسجام و به‌کارگیری تمام ظرفیت‌ها هستیم و باید از ظرفیت نمایندگان مجلس و خبرگان رهبری برای توسعه استان استفاده کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان اظهار داشت: اگر مقام معظم رهبری امسال را به اقتصاد مقاومتی نام‌گذاری می‌کند، تحقق اقتصاد مقاومتی در صورتی است که همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها را به کار بگیریم.

وی افزود: باید به تقویت بخش خصوصی بپردازیم ولی جناحی عمل نکنیم، افراد توانمند را به کار بگیریم و باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم و تنگ‌نظری نکنیم چرا که مسائل اقتصادی و فرهنگی مردم کاری به جناح بازی ندارد.

انتهای پیام/

R41450/P1357

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه