تاریخ خبر: ۲۲ تیر ۱۳۹۵
مرکز تجاری ایران در بغداد ایجاد می‌شود

مرکز تجاری ایران در بغداد ایجاد می‌شود

مرکز تجاری ایران در بغداد ایجاد می‌شود

رایزن اقتصادی ایران در کشور عراق گفت: مرکز تجاری در بغداد و شبکه توزیع در کشور عراق طی امسال و سال آینده ایجاد می‌شود.

 ابراهیم محمدرضا زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال گذشته کشور ایران ۶.۲ میلیارد دلار صادرات به کشور عراق داشته که بعد از کشور چین ایران دومین شریک صادراتی محسوب می‌شود.

وی افزود: باوجوداینکه صادرات به عراق از کلیه کشورها کاهش‌یافته و حجم واردات عراق ۴۳ درصد کمتر شده است برنامه داریم در آینده حجم صادرات ایران را افزایش دهیم.

رایزن اقتصادی ایران در کشور عراق عنوان کرد: محصولات غذایی ایران اولین صادرات ایران به عراق بوده که سال گذشته حدود ۲.۲ میلیارد دلار صادرات محصولات غذایی و کشاورزی به عراق داشته‌ایم.

وی بیان کرد: در سه‌ماهه امسال نیز حدود یک درصد افزایش صادرات به کشور عراق داشته‌ایم و امیدواریم در ماه‌های آینده نیز میزان صادرات افزایش یابد.

محمدرضا زاده تصریح کرد: برنامه‌ای که امسال و برای سال آینده در نظر داریم ایجاد مرکز تجاری در بغداد و ایجاد شبکه توزیع در کشور عراق است که این امر با کمک و همکاری بخش خصوصی و تولیدکنندگان میسر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در راستای مصالح ساختمانی رایزنی‌هایی شده و دولت عراق حاضر است که مصالح ساختمانی ایرانی را بازاریابی و به فروش برساند و یا به‌ صورت نقدی از تولیدکنندگان ما خریداری کند.

رایزن اقتصادی ایران در کشور عراق  گفت: بنا است یک هیئتی از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی در ماه‌های آینده برای رایزنی  و عقد قرار داد و مذاکرات نهایی به کشور بیایند که امیدواریم شرکت‌ها بدون توجه به اخبار رسانی در مورد بازار عراق و انفجارها حضور یابند و به‌ صورت ملموس بازار عراق را ببینند.

وی اظهار داشت: در ۱۰ استان شیعه‌نشین عراق امنیت به‌ صورت کامل برقرار است و شرکت‌ها در حال فعالیت هستند و کشورهای خارجی در عراق حضور دارند که امیدواریم شرکت‌های ایرانی با نگاه فرصت به بازار عراق نگاه کنند.

محمدرضا زاده  افزود: فرصت‌های زیادی طی دو سال اخیر برای ما به وجود آمده که اگر شرکت‌ها حضور پیدا کنند خواهند دید که جا برای کار کردن نسبت به کشورهای رقیب  برای ما بازتر است و  می‌توانیم فعالیت‌های خوبی داشته باشیم.

وی عنوان کرد: شرکت‌ها اگر در قالب هیئت‌های تجاری اعزام شوند این هیئت را با شرکت‌های مرتبط و واردکنندگان مصالح ساختمانی معرفی می‌کنیم تا به‌ صورت مستقیم بتوانند عقد قرارداد و مذاکره حضوری داشته باشند.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

IMG10492070 139302180850531502709174 139504251720333398140794 139405261723207255896384

یک دیدگاه