تاریخ خبر: ۱۹ آبا ۱۳۹۴
این چه زیرساخت‌هایی است ماداریم که با ۹۰ میلی‌متر باران خسارت به بار می آورد

این چه زیرساخت‌هایی است ماداریم که با ۹۰ میلی‌متر باران خسارت به بار می آورد

سخنگوی دولت درکوهدشت گفت: زیرساخت‌های آسیب دیده سیل در بودجه سال آینده جبران می‌شود.
محمدباقر نوبخت درنشست ستاد بحران وشورای برنامه‌ریزی استان که در فرمانداری شهرستان کوهدشت برگزار شد، اظهار داشت: الآن در شرایطی این جلسه درحال برگزاری است که تعدادی ازهموطنان ما دچارآسیب شدند واقعیت امراین است که هم ازجهت روحی وهم مادی صدمه واردشدکه متأسفانه خطرجانی هم به آن اضافه‌شده است.
وی افزود:ما باید به‌گونه‌ای با سرعت در کنار مردم باشیم که مردم این احساس را داشته باشندکه مسئولان صادقانه درکنار آنها هستند.
سخنگوی دولت با تأکید به مسئولان شهرستان کوهدشت گفت: کسی نباشد که امشب محلی برای اقامت واسکان نداشته باشد بنابراین اگرکسی مشکل اقامت داشت اگرحتی شده برای او مسافرخانه فراهم کنید.
وی با اشاره به اینکه اینگونه اتفاقات در همه دنیا رخ می‌دهد و روش‌ها هم روش‌های ناشناخته‌ای نیست، تصریح کرد: در بازدیدی ازمناطق و مغازه‌های کسب مردم دیدم نیمی از ارتفاع این مغازه‌ها به‌ویژه مغازه‌هایی که در زیرزمین بودند دچارآب گرفتی هستند که باید به‌سرعت این آب‌ها تخلیه شود تا این حالت اضطراری به حالت طبیعی برگردد.
نوبخت بابیان اینکه بنیاد مسکن باید با فوریت نسبت به ارزیابی مشکلات این افراد آسیب‌دیده اقدام کند، اظهار داشت: ما در دولت یک دستورالعمل ثابت و مشخص داریم که وقتی این نوع حوادث غیرمترقبه و طبیعی پیش می‌آید، بنیاد مسکن بلافاصله ارزیابی وستاد مدیریت بحران کشوراین موضوع را به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی منعکس می‌کند.
وی افزود: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور موظف دو ردیف ماده ۱۰ قانون تنظیم برخی از مقررات مالی دولت و ماده ۱۲ قانون مدیریت بحران به ما اجازه می‌دهد که از این ردیف‌ها برای خسارت چه در سطح پیش‌گیری و چه در بحث جبران خسارت استفاده کنیم.
وی خطاب به استاندار لرستان عنوان کرد: این بارندگی از حد معین و متعارف بیشتر بود اما واقعاً باید بررسی انجام شود که این چه زیرساخت‌هایی است که ماداریم که به‌محض اینکه ۹۰ میلی‌متر باران می‌بارد خسارت به بار می آورد، آیا واقعاً بازسازی‌ها و لابرروبی ها به‌درستی انجام می‌شود.
سخنگوی دولت تصریح کرد: خوشبختانه امروز دولت و ملت در کنار یکدیگر بوده و صمیمیت خوبی در این زمینه وجود دارد.
وی اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی استان هرکدام در حوزه خود، زیرساخت‌هایی که دچار آسیب شده‌اند میزان خسارت‌های واردشده را برآورد کنند تا ما نیز اعتبارات لازم را چه در قالب بودجه سال ۹۵ که در حال تهیه است و چه در اعتبارات برنامه پنج‌ساله پرداخت خواهیم کرد.
نوبخت خاطرنشان کرد: بازبینی لازم برای زیر ساخت‌های حداقلی جهت پیشگیری از حوادث مشابه صورت پذیرد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

5 (8) image image image

یک دیدگاه