تاریخ خبر: ۱۰ آذر ۱۳۹۵
همایش “لرستان مقصد گردشگری” در استان برگزار می‌شود

همایش “لرستان مقصد گردشگری” در استان برگزار می‌شود

استاندار لرستان گفت: در راستای گردشگری لرستان بخش خصوصی و اتاق بازرگانی استان تصمیم گرفته‌اند همایشی را تحت عنوان “لرستان مقصد گردشگری” را در سال ۹۵ در راستای جذب گردشگر برگزار کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، هوشنگ بازوند عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر زیرساخت‌های گردشگری استان تقریبا در حال آماده شدن است و فرودگاه خرم‌آباد ۷۰ درصد زمینه گردشگری در استان را دارد هرچند بخش خصوصی ما در رابطه با موضوع گردشگری ضعیف است.

استاندار لرستان گفت: امروزه تفریح، سفر و تفرج جزء سبد کالای خانواده‌ها محسوب می‌شود.

بازوند با اشاره به اینکه در استان لرستان به اندازه کافی جاذبه برای وجود شرکت‌های تورگردان وجود دارد، عنوان کرد: این در حالی است که حدود یک سال است از میراث فرهنگی می‌خواهیم که شرکت‌های تورگردانی را در استان راه‌اندازی کند.

وی با تأکید بر اینکه باید گردشگری را به جایی برسانیم که مردم از آن استفاده کنند، بیان کرد: در حوزه گردشگری ظرفیت‌های بسیار خوبی در استان لرستان وجود دارد و باید توسط بخش خصوصی حوزه گردشگری استان را تقویت کرد.

استاندار لرستان گفت: امروزه گردشگری صنعتی بوده که از دیگر صنعت‌ها در حال سبقت گرفتن است.

وی با بیان اینکه موضوع جلسه امروز گردشگری استان بود افزود: چندین سال است که شعاری را مبنی بر اینکه استان لرستان از معبر گردشگری باید به مقصد گردشگری تبدیل شود را مطرح می‌کنیم؛ خوشبختانه در راستای گردشگری لرستان بخش خصوصی و اتاق بازرگانی استان تصمیم گرفته‌اند همایشی را تحت عنوان “لرستان مقصد گردشگری” را در سال ۹۵ در راستای جذب گردشگر برگزار کنند.

بازوند با اشاره به تاریخ پیشنهادی اتاق بارگانی و بخش خصوصی برای این همایش اظهار داشت: دو تاریخ برای برگزاری این همایش در هفته آخر دی ماه سال جاری و دیگر پیشنهاد در بهمن ماه سال ۹۵ برای برگزاری این همایش در نظر گرفته شده است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه تنوع غذایی در مراکز اقامتی استان بسیار کم است، تصریح کرد: باید تنوع غذایی در مراکز اقامتی استان بیشتر شود.

بازوند خاطرنشان کرد: اداره کل شیلات تصمیم دارد جشنواره غذایی را در کیو خرم‌آباد برگزار کند و یک دستگاه پراید به شخصی که بهترین غذای دریایی را طبخ کند هدیه دهد؛ در استان لرستان گوشت قرمز زیاد مصرف می‌شود و باید شرایطی به وجود آوریم که یک سرانه مصرف گوشت سفید در استان لرستان افزایش پیدا کند.

استاندار لرستان افزود: مخملکوه خرم‌آباد به عنوان شهرک سلامت در نظر گرفته شده و مستلزم سرمایه‌گذاری است.

انتهای پیام/

R41450/P4001

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه