تاریخ خبر: ۱۲ آذر ۱۳۹۵
شاهراه ترانزیتی جنوب تا فردا بازگشایی می‌شود

شاهراه ترانزیتی جنوب تا فردا بازگشایی می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان گفت: تلاش می‌شود امروز تا پیش از تاریک شدن هوا راه موقتی برای عبور وسایط نقلیه در آزادراه خرم زال بازگشایی شود در غیر این صورت بازگشایی این مسیر به فردا موکول می‌شود.

علی زندی فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی استان لرستان اظهار داشت: هم‌اکنون تردد در تمامی محورهای اصلی استان لرستان به سهولت انجام می‌شود و مشکل خاصی در این رابطه وجود ندارد.

وی افزود: تنها در دونقطه شول‌آباد الیگودرز و سپیددشت به علت ریزش کوه انسداد موقتی به وجود آمده که مأموران راهداری استان به این مناطق اعزام‌شده‌اند و تلاش برای بازگشایی مسیر و تردد مجدد در آن‌ها ادامه دارد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان در رابطه با آخرین وضعیت آزادراه خرم زال نیز گفت: تلاش می‌شود امروز تا پیش از تاریک شدن هوا راه موقتی برای عبور وسایط نقلیه در این آزد راه بازگشایی شود و این مسیر زیر بار ترافیک رود در غیر این صورت بازگشایی این مسیر به فردا موکول می‌شود.

وی عنوان کرد: در حال حاضر محور جایگزین آزادراه خرم زال همان جاده قدیم پلدختر است که تردد در آن به سهولت در حال انجام است و به‌جز تصادف روز گذشته دو کامیون در این محور و انسداد دوساعته آن در حال حاضر مشکلی وجود ندارد و ترافیک در آن روان است.

زندی‌فر از مسافرانی که قصد عبور از این محور رادارند خواست با رعایت نکات ایمنی و همکاری با مأموران راهداری تردد در این مسیر را تا بازگشایی محور اصلی ایمن کنند و افزود: بیشتر کوه‌های اطراف محور پل زال دارای مصالح سستی است که درنتیجه بارش باران دچار ریزش شده و تردد از محور را با خطراتی مواجه می‌کند بنابراین مسافران باید از نزدیک شدن به این کوه‌ها و گرفتن عکس و فیلم به‌منظور رعایت ایمنی خود و جلوگیری از هرگونه حادثه‌ای پرهیز کنند.

وی تصریح کرد: تجمع وسایل نقلیه و تردد خارج از ظرفیت مجاز در دو باند این محور سبب ایجاد ترافیک و کندی بازگشایی مسیر می‌شود بنابراین رانندگان برای سهولت در تردد خود باید در همان دو باند مسیرهای در نظر گرفته‌شده حرکت کنند و از چهار بانده کردن این محورها خودداری کنند تا امدادرسانی و بازگشایی مسیرها به‌موقع و با سرعت انجام شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه