تاریخ خبر: ۱۲ آذر ۱۳۹۵
حریم رودخانه «کهمان» سلسله از تصرف زمین‌خواران خارج شد

حریم رودخانه «کهمان» سلسله از تصرف زمین‌خواران خارج شد

بخشی از حریم رودخانه «کهمان» در شهرستان سلسله با دستور قضایی رفع تصرف و آزاد سازی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سلسله، منطقه «کهمان» یکی از بی‌نظیرترین جاذبه‌های گردشگری استان لرستان و شهرستان سلسله است که باوجود سراب‌های خروشان همواره پذیرای خیل عظیم گردشگران است اما همین ظرفیت بکر سبب شده تا متأسفانه برخی از سودجویان اقدام به تصرف حریم و بستر رودخانه آن کنند تا آنجا که افراد سودجو با حصارکشی در این منطقه جایی برای تفریح و تفرج گردشگران باقی نگذاشته بودند.

اما در پی ساخت‌وسازهای غیرمجاز، غرس نهال و ایجاد سازه‌های غیراصولی در بستر و حریم رودخانه، خبرگزاری تسنیم لرستان سیزدهم تیرماه سال ۹۴ بر آن شد تا در گزارشی به‌عنوان «منطقه گردشگری “کهمان” لرستان زیر چکمه‌های سودجویان + تصاویر» تخریب و تصرف این منطقه گردشگری را به مسئولان گوش زد کند.

‌اما در پی تصرف‌های انجام‌شده و حصارکشی های پی‌درپی حریم رودخانه کهمان گزارش‌های دیگر این خبرگزاری با عنوان‌های« بهشت لرستان” در تصرف زمین‌خواران/ وعده‌ای برای آزادسازی اراضی سلسله» و «نبود بستر گردشگری در بهشت لرستان/ زمین‌خواران حریم رودخانه «کهمان» را بلعیدند» در یازدهم اسفند ماه ۹۴ و چهارم مهر ماه ۹۵ منتشر شد تا مسئولان با جدیت بیشتری این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند.

حجت‌الله حسنوند رئیس امور آب شهرستان سلسله در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم به آزادسازی منطقه حریم رودخانه کهمان در این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس دستور قضایی امروز با حضور دادستان، عوامل نیروی انتظامی، مسئولان جهاد کشاورزی و امور آب شهرستان هفت کیلومتر از بستر و حریم رودخانه کهمان آزادسازی شد.

وی با اشاره به اینکه این آزادسازی در دو فاز انجام می‌شود، افزود: امروز در فاز نخست آزادسازی از پل گرکان تا انتهای بند انحرافی کهمان انجام شد و در فاز بعدی نیز آزادسازی بند انحرافی کهمان تا پل خرکن در دستور کار است.

رئیس امور آب شهرستان سلسله عنوان کرد: در فاز دوم پس از انجام کار کارشناسی از وضعیت منطقه، درصورتی‌که به اخطارها توجه نشود با دستور قضایی آزادسازی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه