تاریخ خبر: ۱۲ آذر ۱۳۹۵
۳۲۰۰ کتابخانه عمومی در سطح کشور فعال است

۳۲۰۰ کتابخانه عمومی در سطح کشور فعال است

مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: ۳۲۰۰ کتابخانه عمومی در سطح کشور وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، روح الله هاشمی ذاکر ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیرکل نهاد کتابخانه‌های استان لرستان که در دانشگاه فرهنگیان خرم آباد برگزار شد اظهار داشت: در نهاد چهار رکن که قانون جمهوری اسلامی بر اساس حاکمیت عمومی بودن، غیر دولتی بودن و اصالت اصلی آن که فرهنگی بودن آن است مد نظر است.

وی با بیان اینکه موضوع مطالعه که برگرفته از صدر اسلام است افزود: تمام برنامه‌های ما در نهاد کتابخانه‌ها تکریم ارباب رجوع است تا ترغیب و انگیره‌ای برای افزایش ساعت مطالعه در کشور باشد.

مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بیان کرد: در نهاد برنامه اصلی و شاخص ما متوجه بخش کودک و نوجوان است چرا که آینده کشور ما در اختیار این گروه است و بعد از آن قشر جوان و سایر اقشار اولویت دارند.

وی عنوان کرد: قصد ما این است که کتاب خانه‌های منطم و مرتبی داشته باشیم که در ایجاد انگیزه مطالعه تاثیر گذار باشد .

هاشمی ذاکر تصریح کرد: آنچه که از نهاد کتابخانه‌ها بر آمده این است که بتواند این ۷۴۰۰ نفر نیروی انسانی در سراسر کشور را به وسیله ۳۲۰۰ کتابخانه عمومی در اقصی نقاط کشور و در استان‌های خاص مانند لرستان را تحت پوشش قرار دهیم که نیازمند حمایت استانی نیز است.

وی خاطر نشان کرد: ما از بودجه نیم درصد خود در لرستان امسال ۶ درصد را توانستیم جذب کنیم که در سطح کشور بی‌سابقه است.

مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: پرداخت حقوق پرسنل، تجهیز و مدیریت کتاب‌ها و کتاب‌خانه‌ها مدیریت خاص و حساسی را می‌خواهد که باید در راستای پیشرفت و موفقیت نهاد تلاش کنیم.

وی عنوان کرد: در نهاد کتابخانه ها به ۱۱۲ پرسنل نهاد کتابخانه‌های عمومی لرستان افتخار می‌کنیم و بهترین نیروها هستند اما فاصله ما با ایدآل خیلی زیاد است و انشالله با همکاری و همیاری بتوانیم این وضعیت را به مرحله اجرا در آوریم.

هاشمی ذاکر ضمن تشکر از فعالیت‌های سرپرست سابق نهاد کتابخانه‌های استان لرستان تصریح کرد: حدود بیش از سه سال نهاد کتابخانه‌های لرستان با سرپرستی فعالیت کرده است و سرپرست قبلی بیش از وسع خود تلاش کرده و از دید من معدل سرپرست قبلی در یک سال و نیم گذشته بیش از ۱۵ بوده است.

وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم از مدیریت جدید نهاد کتابخانه‌های عمومی لرستان در جهت پیش برد اهداف نهاد بهره کافی را ببریم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه