تاریخ خبر: ۱۹ آبا ۱۳۹۴
استاندار لرستان: در بحث زیر ساخت های راه و شهر سازی دچار نقیصه  هستیم سیل اخیر بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت به استان وارد کرد

استاندار لرستان: در بحث زیر ساخت های راه و شهر سازی دچار نقیصه هستیم سیل اخیر بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت به استان وارد کرد

اطلاع رسانی بامداد لرستان
استاندار لرستان درگفتگو با برنامه صبح رادیو لرستان، درخصوص دستاوردهای سفردکتر نوبخت به استان گفت: سفربه لرستان جز برنامه های دکترنوبخت نبود چون سیل ایلام در مقایسه با سیل لرستان قابل قیاس نبود، اما، با مکاتبات فراوانی که با دکترنوبخت داشتیم وی به استان سفرکردند و ازنزدیک وضعیت استان را دیدند، چون این استان دربحث آبگیری مشکل داشتند وبسیاری ازخانه ها دچارخسارت شده بودند بطوری که در شهرستان کوهدشت، خسارت های سنگینی به شهروندان این شهر وارد شده بود.
مهندس بازوندگفت: با وقوع این حادثه ما با سفربه شهرستان کوهدشت سعی کردیم برق اهالی را که قطع شده بود وصل و مشکل راه های ارتباطی را نیز برطرف کنیم.
ما، متاسفانه دراین زمینه دچارمشکل هستیم چرا که زیر ساخت های راه وشهرسازی به خصوص راه های روستایی دچار نقیصه هستند وپل هایی که ازقبل ساخته شده اند مهندسی قوی روی آنها صورت نگرفته است و در مقابل یک سیل نمی توانند دوام بیاورند ومردم را دچار مشکل می کنند.
وی با بیان اینکه سیل اخیربیش از۲۰۰ میلیارد تومان خسارت در برداشته است تصریح کرد: حدود ۶۱ میلیارد تومان این مبلغ مربوط به بخش کشاورزی است و بخشی نیز مربوط به ازبین رفتن اسباب واثاثیه است که از بین رفته اند وبنیاد مسکن درحال برآورد خسارت هستند.
مهندس بازوند بیان داشت: هیات دولت مبلغ اولیه را اختصاص داده اند تا با آن خیلی از چالش های پیش رو را برطرف و برخی از تاسیسات آسیب دیده را ترمیم کنیم.
قلعه فلک افلاک تا پایان امسال تعیین تکلیف می شود
وی در خصوص ساماندهی قلعه فلک افلاک گفت: یکی از مطالبات جدی مردم استان ساماندهی قلعه فلک افلاک است که خود رئیس جمهور هم روی آزاد سازی آن تاکید دارند وامسال باید به نوعی تعیین تکلیف شود. دراین راستاهم جلسات زیاد ومکاتبات فراوانی صورت گرفته و تقاضای دیدار با رئیس جمهوردرخصوص سه پروژه مهم استانی مانند سد معشوره و قلعه را داشته ام که محقق نشده است، ولی خوشبختانه معاون اول رئیس جمهور در این سفر با بازدید ازاین طرح موافقت کرده تا ۵۰ درصد مبلغ را برای ساماندهی به ما اختصاص دهند.
دراین خصوص با رسانه ها هم صحبت کرد و خیلی علاقمند بود تا این طرح در دولت یازدهم بعد از سالیان سال تعیین تکلیف شود و ما هم امیدواریم که این اتفاق بیافتد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 82176262-70914982 image 6 (8)

یک دیدگاه