تاریخ خبر: ۱۳ آذر ۱۳۹۵
مراکز آموزشی شهرستان پلدختر ساختمان‌های فنی و حرفه‌ای را تخلیه کنند

مراکز آموزشی شهرستان پلدختر ساختمان‌های فنی و حرفه‌ای را تخلیه کنند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان به محدودیت‌ فضای آموزش فنی و حرفه‌ای پلدختر اشاره کرد و گفت: دو مجموعه دانشگاهی شهرستان پلدختر باید ساختمان‌های فنی و حرفه‌ای را تا شهریورماه سال آینده تخلیه کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، به‌نقل از روابط‌عمومی فنی و حرفه‌ای استان لرستان، رحمان قلاوند در حاشیه بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای پلدختر اظهارداشت: اجاره ساختمان‌های آموزش فنی و حرفه‌ای برای استقرار اولیه مراکز آموزش عالی در شهرستان پلدختر موقتی بوده و مدت قرارداد آنها نیز خاتمه یافته است.

وی افزود: ادامه استقرار دانشگاه‌ها در کارگاه‌ها و‌ ساختمان‌هایی که با هدف توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ایجاد و‌ احداث شده‌اند، علی‌رغم نیاز شدید شهرستان به توسعه مهارت‌آموزی اجاره داده شده‌اند، مانع عمده‌ای بر سر راه توسعه آموزش‌های فنی و‌حرفه‌ای شهرستان بوده و بیشتر از این به صلاح نیست.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان عنوان کرد: امروزه یکی از معضلات عمده جامعه ما روند فزاینده فارغ التحصیلان فاقد مهارت در رشته‌های بدون مزیت، فاقد توجیه و نامشخص بودن آتیه شغلی آنان است.

وی بیان کرد: تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان فاقد مهارت در آینده نزدیک باید در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای به کسب مهارت بپردازند بنابراین فضاهای مذکور برای توسعه مهارت آموزی مورد نیاز مرکز آموزش فنی و‌حرفه‌ای شهرستان است.

قلاوند با اشاره به فرموده مقام معظم‌ رهبری مبنی بر اینکه «آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید توسعه یابد»، گفت: یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های ما برای برون‌رفت از وضعیت بیکاری، توسعه آموزش‌های فنی و ‌حرفه‌ای، رونق کارآفرینی و اشتغال‌زایی است، اما همکاران ما در مرکز آموزش فنی و‌ حرفه‌ای شهرستان پلدختر، امکان توسعه آموزش‌ها را از دست داده‌اند و‌ از نظر فضای آموزشی و‌ کاری به‌شدت در مضیقه هستند و مثل این است که در ساختمان آموزشی خود گرفتار شده‌اند.

وی تصریح کرد: امیدواریم و اصرار داریم هر دو مجموعه دانشگاهی علاوه بر پرداخت اجاره بهای معوقه، تا پایان شهریورماه سال آینده نسبت به تهیه ساختمان و تخلیه فضاهای آموزشی مرکز فنی و حرفه‌ای اقدام کنند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه