تاریخ خبر: ۱۳ آذر ۱۳۹۵
” تجاری سازی” محصولات پژوهشگران نیازمندپرداخت تسهیلات بانکی است

” تجاری سازی” محصولات پژوهشگران نیازمندپرداخت تسهیلات بانکی است

استاندار لرستان گفت: باید زیر ساخت‌های پژوهش در استان فراهم شود و تسهیلات بانکی و اعتبارات مورد نیاز در اختیار پژوهشگران قرار بگیرد تا بتوانند وارد بازار شوند و محصولات خود را تجاری سازی کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، هوشنگ بازوند صبح امروز در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای علمی استان که در سالن ورزشی دانشگاه لرستان برگزارشد، ضمن تبریک هفته پژوهش اظهار داشت: پژوهش یک سرمایه گذاری استراتژیک در کشور است و برای ما نیز باید اینگونه باشد چرا که می‌تواند هزینه‌ها را کم کند.

وی با بیان اینکه توسعه پایدار در سایه توسعه پژوهش و فناوری امکان پذیر است افزود: باید زیر ساخت‌های پژوهش در استان فراهم شود و در غیر این صورت به توسعه پایدار نمی‌توانیم برسیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه بازدید از نمایشگاه امروز امیدوار کننده بود و دست آوردهای خوبی در استان دیدم گفت: با این وجود، چالش اصلی این فناوران و پژوهشگران این است که نمی‌توانند دستاوردهای خود را تجاری سازی کنند و نیازمند کمک ما هستند.

وی بیان کرد: لازم است جلسه‌ای با ادارات و دستگاه‌های مختلف ذی نفع و زی ربط گذاشته شود و مورد بررسی قرار گیرد تا چالش‌های آنها نیز شناسایی و رفع شود.

بازوند با اشاره به اینکه باید تسهیلات بانکی و اعتبارات مورد نیاز در اختیار این واحدها قرار بگیرد تا بتوانند وارد بازار شوند و محصولات خود را تجاری سازی کنند عنوان کرد: با انجام این کار گام‌های بزرگی در حوزه پژوهش استان برداشته می‌شود.

وی در جواب این سوال که دست آوردهای پژوهشگران ما در حال خاک خوردن هستند، افزود: انشالله هفته آینده نیز جلسه‌ای در این زمینه برگزار می شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه