تاریخ خبر: ۱۳ آذر ۱۳۹۵
کارخانه «تولید کاغذ از سنگ» توسط سرمایه‌گذار چینی در لرستان احداث می‌شود

کارخانه «تولید کاغذ از سنگ» توسط سرمایه‌گذار چینی در لرستان احداث می‌شود

استاندار لرستان گفت:کارخانه «تولید کاغذ از سنگ» توسط سرمایه‌گذار چینی در استان لرستان احداث می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند عصر امروز در جلسه با سرمایه‌گذار چینی که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد به سرمایه‌گذاری برای احداث کارخانه تولید کاغذ از سنگ در لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: این سرمایه‌گذاری سومین سرمایه‌گذاری خارجی است که به‌طور مستقیم در استان لرستان انجام می‌شود.

وی افزود: پروسه این سرمایه‌گذاری چهار ماه به طول انجامیده است و فردا پس از بازدید این سرمایه‌گذار از شهرستان الیگودرز وازنا محل احداث کارخانه دریکی از این دو شهرستان مشخص می‌شود.

استاندار لرستان عنوان کرد: امیدواریم طی بازدیدی که این سرمایه‌گذار در منطقه ازنا و الیگودرز انجام می‌دهد موضوع تولید کاغذ از پودر سنگ نهایی شود از طرفی مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان باید شرایط سرمایه‌گذاری را تسهیل کنند تا این سرمایه‌گذاری در استان انجام شود.

وی بیان کرد: پیگیری‌هایی در حال انجام است تا یک شهرک صنعتی از سوی یکی از استان‌های صنعتی چین در استان لرستان راه‌اندازی شود که در جمع‌بندی‌های انجام‌شده لرستان از بین ۹ استان کشور برای محل احداث مدنظر است.

سید حمید حسینی رابط اقتصادی سرمایه‌گذار چینی در لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: وجود معادن کربنات کلسیم در لرستان و پایین بودن قیمت محصولات پتروشیمی (مواد اولیه تولید کاغذ) سبب ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاری در لرستان شد.

وی سرمایه‌گذاری احداث کارخانه کاغذ در لرستان را حدود ۵۰۰ میلیارد تومان برشمرد و افزود: با احداث این کارخانه در سال ۱۲۰ هزار تن کاغذ تولید می‌شود.

رابط اقتصادی سرمایه‌گذار چینی در لرستان بابیان اینکه تولید هر تن کاغذ ۳۰۰ کیلووات برق مصرف می‌کند، عنوان کرد: برای تولید کاغذ در این کارخانه نیاز به آب و گاز نیست و با راه‌اندازی آن حدود هزار شغل ایجاد می‌شود.

حسینی بیان کرد: با توجه به اینکه حدود ۹۰ درصد کاغذ مصرفی به کشور وارد می‌شود، بازار هدف این کارخانه داخل کشور و در صورت مازاد صادرات به کشورهای همسایه مانند عراق و افغانستان است.

وی با بیان اینکه قیمت تمام‌شده کاغذ سنگ در کشور چین حدود ۱۰ درصد بالاتر از کاغذ چوب است، گفت: این سرمایه‌گذاری در لرستان فاینانس ندارد و ۱۰۰ درصد منابع آن توسط بخش خصوصی تأمین می‌شود.

رابط اقتصادی سرمایه‌گذار چینی در لرستان خاطرنشان کرد: برای تأسیس شهرک صنعتی با سرمایه‌گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی از ناحیه کشور چین در لرستان پیگیری‌هایی در حال انجام است که با انجام این کار بیش از ۱۰۰ صنعت در لرستان احداث می‌شود که در این زمینه نیز تا پایان سال پروتکل تولید امضا می‌شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 139505031245039568201724 image image

یک دیدگاه