تاریخ خبر: ۱۳ آذر ۱۳۹۵
رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای غیرضروری پلدختر حذف شوند

رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای غیرضروری پلدختر حذف شوند

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان لرستان گفت: رشته‌های غیرضروری و اشباع‌شده فنی و حرفه‌ای که فاقد توجیه اقتصادی و اشتغالزایی برای مردم است باید حذف شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، رحمان قلاوند عصر امروز در حاشیه سفر به شهرستان پلدختر اظهار داشت: در مرکز فنی‌و‌حرفه‌ای پلدختر باید حرفه‌ها و رشته‌هایی گنجانده شود که از مزیت‌های نسبی برخوردار بوده و بتواند در زندگی مردم مفید باشد.

وی افزود: برنامه‌ریزی برای رشته‌های فنی‌و‌حرفه‌ای باید به گونه‌ای باشد تا علاوه بر کمک به افزایش سطح درآمد خانوارها و کاهش هزینه معیشت آنها بتواند به کیفیت زندگی آنها را ارتقا بخشد.

مدیرکل فنی‌و‌حرفه‌ای لرستان ضمن تأکید بر اینکه باید برای رونق بخش غیردولتی در پلدختر تلاش بیشتری شود، عنوان کرد: رشته‌ها و حرفه‌هایی که فاقد توجیه اشتغالزایی و اقتصادی برای مردم پلدختر هستند و یا حرفه‌هایی که در این شهرستان اشباع شده‌اند، باید حذف شوند.

وی تصریح کرد: توسعه و ترویج آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای مستلزم تأمین اعتبار است که در این زمینه با کمبود شدید مالی و اعتباری مواجه هستیم.

قلاوند ضمن تأکید بر اینکه رسیدگی به مناطق محروم از مبانی و اصول توسعه عدالت اجتماعی به شمار می‌رود، بیان کرد: دولت در راستای شناسایی و کاهش معضلات در استان لرستان عزم جدی دارد و انتخاب این استان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی نشان‌دهنده این توجه است.

وی خواستار پیگیری جدی رئیس مرکز فنی‌وحرفه‌ای پلدختر نسبت به مطالعات مربوط به طرح تکاپو توسط اداره تعاون، کار و رفاه شد و خاطرنشان کرد: در راستای بهره‌مندی از مزایای طرح تکاپو باید بخشی از آموزش‌های فنی‌و حرفه‌ای به ایجاد مهارت برای برخورداری از منافع اشتغالزایی طرح تکاپو اختصاص یابد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه