تاریخ خبر: ۱۳ آذر ۱۳۹۵
۳۴۳ میلیون دلار از صندوق توسه ملی به پروژه‌های لرستان اختصاص یافت

۳۴۳ میلیون دلار از صندوق توسه ملی به پروژه‌های لرستان اختصاص یافت

استاندار لرستان گفت: در سال جاری از صندوق توسعه ملی ۱۹۶ میلیون دلار برای نیروگاه برق ۵۰۰ مگا واتی خرم آباد، ۱۷.۵ میلیون دلار برای سیمان سفید ازنا و ۱۳۰ میلیون دلار اعتبار نیز برای کارخانه فولاد ازنا اختصاص داده شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۱۰ منطقه از صندوق توسعه ملی جز مناطق محروم هستند، اظهار داشت: این در حالی است که استان لرستان نیز جز این ۱۰ منطقه است و در رابطه با سرمایه گذاری در مناطق محروم از محل صندوق توسعه ملی باید ۱۰ درصد اعتبارآورده شود ضمن اینکه سود آن هفت درصد است.

وی افزود: سرمایه گذار پارک سافاری در شهر خرم آباد اعلام کرده که ۳۰ درصد اعتبار در رابطه با احداث این پروژه را خود پرداخت می کند و باقی اعتبار در راستای احداث پارک سافاری را باید صندوق توسعه ملی پرداخت کند.

استاندار عنوان کرد: در صورتی که طرح احداث پارک سافاری در هیئت دولت تصویب شود به یکی از بزرگترین پروژه‌های توریستی کشور تبدیل میشود.

وی با اشاره به اینکه زمین اختصاص یافته در راستای احداث پارک سافاری بیش از حد اختیارات استان لرستان است، بیان کرد: این طرح حتما باید ابتدا در هیئت دولت تصویب شود.

بازوند به میزان اعتبار تخصیص یافته از صندوق توسعه ملی به استان لرستان اشاره کرد و گفت: طی سال جاری یک اعتبار ۱۹۶ میلیون دلاری از صندوق توسعه برای نیروگاه برق ۵۰۰ مگا واتی به استان اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به دیگر اعتبارات اختصاص داده شده از صندوق توسعه ملی به لرستان تصریح کرد: ۱۷.۵ میلیون دلار اعتبار از صندوق توسعه برای سیمان سفید ازنا و ۱۳۰ میلیون دلار اعتبار نیز برای فولاد ازنا اختصاص داده شده است.

استاندار لرستان آمادگی دستگاه های اجرایی استان را به هنگام وقوع بارندگی اخیر مطلوب دانست و خاطرنشان کرد: مدیران کل دستگاه‌های اجرایی در ساعات بامدادی شب بارندگی اخیر پاسخگوی تلفن‌ها بودند و بلافاصله در محل کارشان حضور پیدا کردند.

وی با بیان اینکه در شب بارندگی تمامی دستگاه‌های اجرایی استان به صورت آماده باش بودند اظهار داشت: کارگرهای شهرداری تا پاسی از شب به فعالیت خود ادامه دادند.

بازوند افزود: خوشبختانه علیرغم اینکه بارندگی شهر خرم آباد بالای ۴۰ میلیمتر بود دستگاه‌های اجرایی استان توانستند سیلاب را کنترل و مدیریت کنند و همچنین امیدواریم در آینده نیز به این شکل مدیریت‌ها صورت گیرد.

انتهای پیام/

R41450/P1336

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image ghargh3 image

یک دیدگاه