تاریخ خبر: ۲۵ تیر ۱۳۹۵
کارگران پارسیلون خرم آباد خواستاردریافت حقوق معوقه خود شدند

کارگران پارسیلون خرم آباد خواستاردریافت حقوق معوقه خود شدند

کارگران پارسیلون خرم آباد خواستاردریافت حقوق معوقه خود شدند

حدود ۷۰نفر از کارگران پارسیلون خرم آباد برای چندمین بار در سال جاری روز شنبه با تجمع در مقابل استانداری لرستان خواستار دریافت حقوق و مزایای معوقه خود شدند.
برخی ازاین افراد در گفت و گو باخبرنگار ایرنا اظهار داشتند: کارگران این کارخانه به رغم وعده های مسئولان تاکنون دستمزدی دریافت نکرده اند.
شرکت پارسیلون خرم آباد (سهامی عام ) به عنوان بزرگترین تولید کننده الیاف فیلامنت نایلون و گرانول پلی آمید ۶ در سال ۱۳۵۳ تاسیس شد که در دهه ۸۰ به دلیل واگذاری غیراصولی به بخش خصوصی دچار رکود و بحران شد.
این شرکت در سال ۱۳۶۳ به بهره برداری رسید و ظرفیت تولید سالانه آن ۱۴ هزار تن انواع نخ نایلون خام و استرچ و یکهزار تن گرانول پلی آمید ۶ اعلام شده است.
محصولات پارسیلون در صنایع تکسچر ایزینگ، بافندگی کتن و راشل، گردباف، تولید نخ تور ماهیگیری، جوراب بافی، شیلنگ، لاستیک و انواع قطعات پلاستیکی مهندسی مورد استفاده قرار گرفته است.
پارسیلون در سال های گذشته یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی و صنعتی استان لرستان بوده و حجم بسیاری از بار اقتصاد استان را به دوش می کشید.
در سال های پس از خصوصی سازی، این کارخانه که با سابقه حدود ۴۰ سال پیشکسوت صنعت لرستان به شمار می رفت، دوام نیاورد و در دهه گذشته تعطیلی و نیمه نعطیلی های پی در پی رمقی برای این واحد و البته کارگران دل نگران آن به جا نگذاشته است.
در چهار سال اخیر اخباری مختلفی در خصوص وضعیت این کارخانه و تجمع های اعتراض آمیز کارکنان آن منتشر شده است.
این کارگران اعلام کرده اند تا مزایای معوقه خود را دریافت نکنند این تجمع ها را ادامه خواهند داد..
منبع: ایرنا

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

2118709 139407041559513036176824 139206181423159441127664

یک دیدگاه