تاریخ خبر: ۱۵ آذر ۱۳۹۵
میزان کشفیات مواد مخدر در کشور ۱۰ درصد افزایش یافت

میزان کشفیات مواد مخدر در کشور ۱۰ درصد افزایش یافت

معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: میزان کشفیات مواد مخدر در کشور ۱۰ درصد افزایش یافت که بیشترین آن مربوط به مواد مخدر صنعتی بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار سعید منتظر المهدی صبح امروز در حاشیه بیست و دومین همایش استانی روسا، فرماندهان کلانتری‌ها و پاسگاه‌های فرماندهی انتظامی لرستان در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهارداشت: در هشت ماه نخست سال ۹۵ میزان سرقت در کشورنسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد کاهش یافت که اتفاق خوبی بود.

وی به کاهش ۲۴ درصدی نزاع و درگیری در سطح کشور در هشت ماهه امسال اشاره کرد و افزود: آمار ها نشان می‌دهد که مردم هیجان خشم خود را کنترل کرده و نگذاشته‌اند به یک رفتار پرخاشگرانه تبدیل شود که این روی احساس امینت جامعه بسیار کمک می‌کند.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی عنوان کرد: در هشت ماهه نخست امسال کشفیات مواد مخدر ۱۰ درصد افزایش یافت که مهمترین آنها در بحث مواد مخدر صنعتی بوده است.

وی بیان کرد: یکی از مأموریت‌های حوزه اجتماعی ناجا ارتباط با مردم، جلب اعتماد برای مشارکت در انجام مأموریت‌های بیشمار پلیس است چرا که امروز در دنیا دیگر امنیت صرفا پلیس محور و دولت محور نیست.

سردار منتظر المهدی گفت: امنیت پایدار زمانی محقق می‌شود که مشارکت مردم را به همراه داشته باشد بنابراین ما به عنوان پل ارتباطی بین مردم و پلیس هستیم تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت بی بدیل سرمایه‌های اجتماعی مأموریت‌هایی که به عهده داریم به نحو احسن انجام دهیم.

وی یکی از کارهای مهم نیروی انتظامی را پیگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی دانستد و اظهارداشت: ما باید در جامعه بتوانیم هر آن چیزی که در جامعه یک آموزه و کمک به جوانان است به کار بگیریم که در این راستا آموزش سطوح مختلف مانند مهد کودک‌ها، آموزش پرورش، مجامع آموزشی و دانشگاه‌ها مور هدف است و به طور حتم در این عرصه حضور پیدا می‌کنیم چون عقیده بر این است که صرفا با پیشگیری است که می‌توانیم هزینه‌های حاصل از مداخله و مقابله انتظامی را کاهش داد.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی افزود: ما اتاق‌های اندیشه ورزی متعددی در حوزه‌های مختلف داریم که از دیدگاه‌های کارشناسان استفاده و نسخه مورد نیاز جامعه را اجرا می‌کنیم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه