تاریخ خبر: ۱۵ آذر ۱۳۹۵
روسای دانشگاه‌های لرستان به دانشجویان فرصت اظهار نظر آزادانه را بدهند

روسای دانشگاه‌های لرستان به دانشجویان فرصت اظهار نظر آزادانه را بدهند

معاون استاندار لرستان گفت: دانشجو بدون هیچ‌گونه نگرانی و محدودیتی در کرسی‌های آزاداندیشی حرف خود را بزند؛ اساتید و رؤسای دانشگاه‌ها نیز باید این فرصت‌ها را ایجاد کنند و تقدس خواهی های بی‌جهت نباید در این نشست‌ها وجود داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد اصلانی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو دانشگاه پیام نور مرکز خرم‌آباد ضمن تبریک روز دانشجو اظهار داشت: برای دغدغه ایجاد فضای جدید و در رابطه با عمران و آبادی این دانشگاه از تمام توانم استفاده می‌کنم.

وی در رابطه با ویژگی‌های دانشجو افزود: دانشجو امید آینده، موتور محرک توسعه جامعه است و پیش تازی آرمان‌خواهی پرسشگری و طالب آگاهی بودن، روشن‌فکری و دارای روحیه انقلابی ف تحول‌خواهی، پرانرژی بودن، ظلم‌ستیزی، تضاد با تبعیض، آزاداندیشی، مطالبه گری، شفافیت، ایجاد نشاط، تزکیه نفس و تعلیم و تربیت اصولی زا ویژگی‌های دانشجو است.

معاون عمرانی استاندار لرستان بابیان اینکه با خود عهد بندیم و هرروز آیه ۳۵ از سوره نور را جهت تزکیه نفس بخوانیم بیان کرد: نوع نگرش دولت تدبیر و امید در رابطه با دانشجو و دانشگاه توجه به استقلال دانشگاه، ملزم نکردن دانشجو به طیف‌های خاص سیاسی، پویایی علمی و معرفتی از نگاه دولت تدبیر و امید به قشر دانشجو، نقاد بودن، به‌روز شدن ازنظر امکانات آموزشی، نشاط سیاسی و حضور مؤثر در فضای اقتصادی و فناوری و استفاده از شرایط موجود پس از برجام در دانشگاه است.

وی عنوان کرد: دانشگاه خوب و دانشجوی مطلوب دانشجویی است که همه دیدگاه‌ها را می‌شنود اما تأثیرپذیری کمی دارد و دولت‌مردان و سیاسیون این انتظار را نداشته باشند که از بیرون دانشگاه را کنترل کنند.

اصلانی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در دیدارهای خود با قشر دانشجو اساتید دانشگاه‌ها به کرسی آزاداندیشی تأکید داشته است، تصریح کرد: محدود کردن قشر دانشجو و دانشگاهیان جز ضربه و سم مهلک هیچ دستاوردی برای جامعه نداشته و ندارد و کرسی‌های آزاداندیشی نیز به این معنی است که دانشجو بدون هیچ‌گونه نگرانی و محدودیتی حرف خود را بزند؛ اساتید و رؤسای دانشگاه‌ها نیز باید این فرصت‌ها را ایجاد کنند و تقدس خواهی های بی‌جهت نباید در این نشست‌ها وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اگر آستانه تحمل را بالا ببریم کمک به ارتقا فرهنگ عمومی جامعه کمک کرده‌ایم، تصریح کرد: هرگاه دانشجو به‌عنوان الگو حرکت نامربوطی در دانشگاه انجام دهد، انعکاس وسیعی دارد پس باید به دنبال این باشیم که در کرسی‌های آزاداندیشی به نحو احسنت برخورد کنیم، باید مؤدب و باشیم و به عقاید دیگران توهین نکنیم.

معاون عمرانی استاندار لرستان بابیان اینکه وجه اشتراک ما علاوه بر انسان بودن، دین و مذهب ما است خاطرنشان کرد: همه شیعه‌مذهب و طرف دار انقلاب و نظام هستیم، وجود تضارب آرا نیز باید باشد و هضم اندیشه‌های دیگران را بایدبرخود ارزانی بداریم و آستانه تحمل را بالا ببریم.

وی با اشاره به اینکه دیدگاه‌های تحجرگرایی در دین جایگاهی ندارد عنوان کرد: اگر می‌خواهید آینده خود را در دینا و آخرت آباد کنید فقط باقران مأنوس شوید تا رستگار شوید.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه