تاریخ خبر: ۱۶ آذر ۱۳۹۵
پنجاه و چهارمین «همایش البرز» در استان لرستان برگزار شد

پنجاه و چهارمین «همایش البرز» در استان لرستان برگزار شد

پنجاه و چهارمین همایش البرز با حضور مدیرکل بارزسی اوقاف و امور خیریه در استان لرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، پنجاه و چهارمین همایش استانی البرز صبح امروز با حضور حجت الاسلام شیری مدیرکل بارزسی اوقاف و امور خیریه، معاون عمران استانداری لرستان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان لرستان، مدیر کل آموزش و پرورش استان لرستان در سالن اجتماعات بانک صادرات خرم آباد برگزار شد.

حسین حاجی بزرگی مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز در این جلسه اظهار داشت: مرحوم حسین علی البرز عزت و سربلندی را برای ایران و ایرانی و تسکین آلام بشری، کل اموال خود را وقف کرد که وقف وی در چهار محور اعطاء جوایز به دانشمندانی که موفق به رفاه زندگی انسانی شده، اعطاء جوایز سالانه به سپاهیان دانش، بهداشت، دین و ترجیح آبادانی، اعطاء جوایز به دانش آموزان برگزیده اول دوره دبیرستان، هنرستان و دانشگاه ها و اعطای جوایز به نوجوانان و نوباوگان مبتکر بود.

وی با اشاره به انتخاب استان لرستان برای برگزاری این همایش افزود: استان لرستان دارای استعدادهای فراوانی است که باید این را ارج نهیم؛ سوابق علمی و تاریخی استان لرستان نیز سبب شد که همایش البرز در لرستان برگزار شود.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز عنوان کرد: مرحوم حسین علی البرز مبتکر وام شرافتی بود ( پرداخت وام به دانشجویان فارغ التحصیل) که در مجموع به بیش از شش هزار و ۵۰۰ نفر وام شرافتی، ۵۰۰ نفر وام اشتغال چهار هزار و ۵۰۰ نفر نیز جایزه به دانش آموزان اهدا کرد.

وی بیان کرد: در این همایش به ۱۰۱ نفر جایزه اهدا می‌شود که ۶۳ دانش آموز دختر و ۳۸ دانش آموز پسر از مقاطع مختلف هستند.

بزرگی گفت: این تعداد توسط آموزش و پرورش استان لرستان با توجه به معیارها و ضوابطی که وحود داشته انتخاب شده‌اند.

وی تصریح کرد: مرحوم البرز از خود ۳۶۰ رقبه بر جای گذاشته است که از اجاره املاکی که وقف کرده و درآمدی که از محل این املاک است هزینه جوایزی که سالانه اهداء و تأمین می‌شود.

به گزارش تسنیم، در این مراسم از ۱۰۱ دانش آموز ممتاز استان لرستان با اهدا سکه تمام بهار آزادی تجلیل به عمل آمد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه