تاریخ خبر: ۱۶ آذر ۱۳۹۵
۳ موقوفه جدید در استان لرستان ایجاد شد

۳ موقوفه جدید در استان لرستان ایجاد شد

۳ موقوفه جدید در پنجاه و چهارمین همایش استانی البرز ایجاد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد سه موقوفه جدید توسط سه واقف لرستانی در پنجاه و چهارمین همایش استانی البرز که در سالن آمفی‌تئاتر بانک صادرات خرم‌آباد برگزار شد ایجاد شد.

زمینی به مساحت ۱۳ هزار مترمربع به قیمت ۵۰۰ میلیون تومان در شهرستان دوره چگنی جهت ساخت پارکینگ و غسالخانه توسط نصرالله جهانی چگنی وقف شد.

۴۵۰ میلیون تومان برای ساخت مسجد فاطمه زهرا دریکی از روستاهای شهرستان خرم‌آباد توسط مهری صالحی چگنی وقف شد؛ علی میردریکوندی نیز زمینی به مساحت ۵۰۰ مترمربع برای ساخت حسینیه در روستای ده محسن خرم‌آباد وقف کرد.

حجت‌الاسلام مرتضی خاکباز مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان لرستان بابیان اینکه اولویت کار اوقاف و امور خیریه استان بر چهار محور اساسی است اظهار داشت: بقاع متبرکه محور اصلی اوقاف است و موقوفات مساجد، اماکن مذهبی و اجرای کار فرهنگی از اولویت‌های کاری اوقاف و امور خیریه استان لرستان به شمار می‌رود.

وی افزود: وقف اقدامی برای مبارزه با فقر، جهل، محرومیت‌زدایی است که به کمک بشریت آمده، اگر بنا است با جهل، فقر و محرومیت مقابله شود نیاز است در لرستان وقف منفعتی ایجاد شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان لرستان بابیان اینکه باید در راستای ایجاد وقف‌های جدید قدم‌ برداریم عنوان کرد: اگر کسی می‌خواهد وقف کند باید حتماً وقف نامه تنظیم کند چراکه تنظیم وقف نامه سبب می‌شود وقف تغییر پیدا نکند و قابل‌واگذاری و فروش نباشد.

وی بیان کرد: یکی از برنامه‌های اوقاف لرستان پلاک‌کوبی موقوفات به اسم واقفان خیراندیش است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه