تاریخ خبر: ۱۷ آذر ۱۳۹۵
۷۵۵ روستا در استان لرستان به اینترنت وصل می‌شود‌

۷۵۵ روستا در استان لرستان به اینترنت وصل می‌شود‌

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا پایان دولت تعداد روستاهای متصل به اینترنت در لرستان به ۷۵۵ می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمود واعظی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان لرستان اظهار داشت: در سه سال اخیر در استان لرستان در حوزه کلان پهنای باند استان شش و نیم برابر شده یعنی هم اکنون به ۴۲ گیگا بایت در ثانیه رسیده است.

وی با بیان اینکه شبکه انتقال در لرستان چهار و نیم برابر شده، افزود: مشترکان اینترنت در این استان هشت برابر شده است.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه ۲۰۰ کیلومتر فیبر نوری بین استانی کشیده شده است عنوان کرد: آنچه که در این سفر به بهره‌برداری می‌رسد، این است که ۹۰۰ روستا به اینترنت متصل می‌شوند و نسل سوم تلفن همراه برای هشت شهر در استان برده می‌شود که تعدا آنها به ۱۲ شهر می‌رسد.

وی تصریح کرد: نسل چهارم تلفن همراه به سه شهر دیگر استان داده می‌شود که در کل تعداد شهرهای بهره‌مند از این خدمات به ۵ شهر می‌رسد.

واعظی با اشاره به اینکه دو شهر شبکه پهن باند ثابت می‌گیرند، بیان کرد: در مجموع اجرای این طرح‌ها ۱۶۰ میلیارد تومان هزینه‌بر است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت استان از هم اکنون تا سه ماه دیگر به ۳۴۵ روستا علاوه بر آن ۹۰۰ روستا اینترنت داده می‌شود که تا پایان دولت ۷۵۵ روستا دارای اینترنت می‌شوند.

وزیر ارتباطات گفت: ۱۰۰ کیلومتر فیبر نوری بین شهرهای استان کشیده می‌شود که پهنای باند استان تا پایان دولت چهار برابر می‌شود.

وی افزود: شبکه انتقال استان سه برابر و نسل سوم تلفن همراه به ۱۳ شهر داده می‌شود که با این وجود اکثر شهرهای استان متصل می‌شوند.

واعظی اظهار داشت: به شش شهر نسل چهارم تلفن همراه داده می‌شود که در این زمینه ۱۳۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی بیان کرد: بعد از اینکه کار اتصال روستاها به اینترنت به پایان برسد برنامه‌ریزی می‌شود که تلفن همراه هم به روستا برده شود ولی با یک فاصله زمانی انجام می‌شود چون اولویت نخست اینترنت ثابت است.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: جاده‌های اصلی در استان لرستان رصد می‌شود و اگر مشکلی داشته باشند منعکس می‌شود تا اپراتورها مشکل را مرتفع سازند و کیفیت کار را بالا ببریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر تلفن به روستاها رفته و به هر دلیلی در بین راه کابل قطع‌شده است حتماً باید بررسی شود چراکه روستایی که تلفن داشته به‌هیچ‌وجه نباید ارتباط قطع شود.

واعظی در راستای مشکل نیروهای شرکتی مخابرات استان گفت: چون شرکت مخابرات خودش شرکت خصوصی است هیچ ارتباطی با سازمان استخدام کشوری و با دولت ندارد و افرادی که کار می‌کنند شرکتی هستند.

وی اظهار داشت: شرکت‌هایی که با مخابرات کار می‌کنند به‌جای آنکه افراد از آن شرکت جدا شوند باید رابطه پیمانکار را با شرکت مخابرات استمرار دهیم که شغل فرد تضمین‌شده باشد.

وزیر ارتباطات افزود: شرکت مخابرات تعداد بسیار زیادی نیرو دارد که ۳۰ هزار نفر رسمی و ۳۰ هزار نفر غیررسمی است بااین‌وجود اگر هرکسی بخواهد رسمی یا استخدام شود مشکل است.

وی عنوان کرد: در رابطه با برخی فعالیت‌ها به فارغ‌التحصیلان مبلغی وام پرداخت می‌شود باوجوداینکه لرستان استان بسیار زیبا است ولی معرفی نشده که فضای مجازی می‌تواند در خدمت قرار گیرد.

واعظی بیان کرد: اگر محصولات استان لرستان را معرفی کنیم کارها سریع‌تر انجام می‌شود؛ استان لرستان محصولات تولیدی مختلفی دارد که در باکو آمادگی دارند مجموعه مشترک ایجاد شود که سیب‌زمینی این استان را به روسیه صادر کنند.

وی تصریح کرد: پست‌بانک می‌تواند وام‌هایی برای انجام فعالیت در روستاها پرداخت کند و از این‌ پس پست‌بانک در استان لرستان انعطاف بیشتری نشان می‌دهد.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: با توجه به لایحه‌ای که اخیراً تصویب‌شده است از محل یک و نیم میلیارد دلار برداشت از صندوق که نیاز به قانون دارد مکانیسمی طراحی می‌شود تا سهمی برای استان ایجاد شود که می‌تواند خیلی کمک کند.

وی گفت: آنچه نیازمند استان لرستان است حتماً تأمین می‌شود، باید به استان‌هایی که درگذشته مورد بی‌مهری قرارگرفته‌اند توجه بیشتری شود و تلاش مضاعفی در این راستا داشته باشیم.

واعظی اظهار داشت: آنچه مربوط به زیرساخت‌ها و فعالیت‌های مخابراتی آی تی و آی سی تی است در این استان انجام می‌شود و تلاش می‌کنیم از طریق همکاران در کابینه و در دولت بتوانیم در این سفری که به استان لرستان داشته‌ایم گامی اساسی برای آبادانی، توسعه استان و رفاه مردم برداریم.

وی افزود: همه ما باید در دولت عنایت ویژه‌ای به مناطق محروم داشته باشیم و باید شکافی که بین شهر و روستا به وجود آمده را کم‌تر کنیم چراکه هرکسی در این کشور در هر نقطه که باشد از حقوق مساوی برخوردار است.

وزیر کشور عنوان کرد: ما کشور بزرگ و رهبر بزرگی داریم که در طول تاریخ ریشه دارد و دارای فرهنگ، اندیشه و دین است که می‌تواند به‌عنوان به‌صورت جدی در منطقه و دنیا نقش‌آفرینی کند.

وی بیان کرد: امروز توانسته‌ایم در منطقه و در دنیا جایگاهی در شان نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم و امروز هیچ مسئله‌ای در دنیا بدون ایران قابل‌حل نیست.

واعظی تصریح کرد: با تدابیر رهبری و تلاش نیروهای نظامی قبل از اینکه داعش نزدیک این کشور کند در همان‌جایی که بودند از ورود آن‌ها جلوگیری شد و در این زمینه ایران پیشتاز عمل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: نتیجه تلاش‌های دولت تدبیر و امید ایجاد بیش از ۷۰۰ هزار شغل بوده این در حالی است که امسال بیش از یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار نفر درخواست اشتغال داشته‌اند.

وزیر ارتباطات گفت: یکی از موفقیت‌های اخیر کشور تصویب شدن سهم ایران در اوپک بود به طوری که بیشترین نفتی که در طول تاریخ در کشور تولید شد به ثبت رسید.

وی به کاهش تورم در کشور از ۴۰ درصد به هشت درصد در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و اظهار داشت: کاهش تورم به‌تنهایی کارساز نبوده بلکه کاهش تورم به همراه ایجاد رونق اقتصادی که دغدغه اول دولت تدبیر و امید است می‌تواند سبب به وجود آمدن شکوفایی و اشتغال در کشور شود.

واعظی افزود: رشد اقتصادی کشور در نیمه اول سال به حدود پنج درصد رسید که امیدواریم در نیمه دوم سال این نرخ رشد بیشتری داشته باشد؛ در همه بخش‌های کشاورزی نیز خودکفا شدیم بطوریکه امسال می‌توانیم حتی گندم تولیدشده در کشور را صادر کنیم.

وی به رشد ۸.۸ درصدی صنعت در کشور طی امسال اشاره کرد و عنوان کرد: دولت امسال برای صادرات فکرهای خوبی داشته و میزان صادرات غیرنفتی و واردات طی امسال تراز مثبت داشته است به‌طوری‌که میزان صادرات نفت طی هشت ماه اول سال گذشته یک‌میلیون بشکه نفت بوده که امروز حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت از کشور صادر می‌کنیم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه