تاریخ خبر: ۱۷ آذر ۱۳۹۵
مسئولان با قاطعیت در برابر زیاده‌خواهی آمریکا ایستادگی کنند

مسئولان با قاطعیت در برابر زیاده‌خواهی آمریکا ایستادگی کنند

امام جمعه خرم‌آباد گفت: این‌که گفته می‌شود مذاکرات تحت نظر رهبری بوده حرف صحیح و دقیقی نیست بنابراین مسئولان باید با قاطعیت در برابر زیاده‌خواهی آمریکا ایستادگی کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر خرم‌آباد، تقوا را راه نجات از فتنه‌ها و ایمن ماندن از گمراهی دانست و اظهار داشت: امام زمان (عج) در حدیثی فرمودند تقوا، ادای حق برادر دینی و ادای حق مالی واجب مانند خمس و زکات سبب در امان ماندن از زلالت و گمراهی می‌شود.

وی ضمن تبریک آغاز امامت امام زمان (عج) افزود: امروز جمعه نهم ربیع‌الاول سالروز آغاز امامت آخرین ذخیره و حجت الهی بقیه‌الله الاعظم حضرت مهدی (عج) است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: آغاز امامت امام زمان (عج) را یک دوره حیاتی و مهم برای شیعیان است چرا که دوره پایان بخشیدن به حاکمیت طاغوت، ظالمان و مستکبران است.

وی بیان کرد: دوره غیبت امام زمان (عج) را دوره برقراری عدل الهی، حکومت مستضعفان بر مستکبران و دوره انتظار، امید،آمادگی و اصلاح است.

میرعمادی تصریح کرد: هرچند امام زمان (عج) در دوره غیبت از چشم ما غایب است اما ما همانند خورشید پشت ابر از وجودش استفاده می‌کنیم و باید تلاش کنیم دل امام زمان (عج) را به دست بیاوریم.

وی مهم‌ترین علت عدم ارتباط با امام زمان (عج) را گناه و دنیازدگی دانست و گفت: ما با گناه جلوی چشممان را بسته‌ایم و در واقع باید گفت ما غایب هستیم و امام زمان (عج) حاضر است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان خاطرنشان کرد: ما وظیفه‌داریم امام زمان (عج) را بشناسیم، برای تعجیل در ظهورش دعا کنیم و از نایب به حقش مقام ولایت تبعیت کنیم.

وی بابیان اینکه اگر امروز فرمان مقام معظم رهبری را گوش دهیم مانند این است که فرمان امام زمان (عج) را گوش‌ داده‌ایم اظهار داشت: معرفت، تبعیت و محبت سه وظیفه بزرگ ما در زمان غیبت امام زمان (عج) است.

میرعمادی مناسبت دیگر را ۱۹ آذر سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به دستور امام خمینی (ره) دانست و افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی مسئولیت بسیار سنگینی به دوش دارد چراکه مسائل فرهنگی بسیار مهم است.

امام جمعه خرم‌آباد عنوان کرد: مسائل فرهنگی هم در جامعه و هم در مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها بسیار بااهمیت است چراکه امروز دشمنان ما هجمه فرهنگی همه‌جانبه‌ای علیه ملت و جوانان ما دارند و ما باید در این زمینه تلاش کنیم تا فرهنگ اصیل اسلامی و فرهنگ اصیل ملی خود را حفظ کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بیان کرد: دست‌اندرکاران فرهنگی در مقابل هجمه‌های فرهنگی باید برنامه‌ریزی، نظارت و مدیریت فرهنگی داشته باشند چراکه متأسفانه برخی از برنامه‌های فرهنگی در سطح جامعه و دانشگاه‌ها انجام می‌شود که نظارتی بر روی آن‌ها وجود ندارد.

وی ضمن انتقاد از برگزاری اردوهای مختلط توسط دانشگاه‌ها گفت: برنامه فرهنگی برخی از مسئولان اجرای فیلم و تئاتری است که هیچ‌گونه نظارتی بر آن نمی‌شود.

میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به ۲۷ آذرماه سالروز شهادت آیت‌الله دستغیب سومین شهید محراب اشاره کرد و اظهار داشت: شهید دستغیب دریایی از فضیلت و کرامت بود، انسانی که با ساده زیستی و معنویتش دل‌ها را جذب می‌کرد.

وی مناسبت دیگر را ۱۲ ربیع‌الاول آغاز هفته وحدت دانست و افزود: ازآنجاکه اهل سنت ۱۲ ربیع‌الاول را سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) می‌دانند و اهل تشییع ۱۷ ربیع‌الاول، امام خمینی (ره) با درایت و دوراندیشی دوازدهم تا هفدهم ربیع اول را هفته وحدت نام‌گذاری کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: دشمنان ما وقتی عظمت اسلام و انقلاب اسلامی را مشاهده کردند دو برنامه ایجاد تفرقه بین مسلمانان و تفرقه بین شیعه و سنی را در رأس برنامه‌های خود قرار دادند تا وحدت مسلمانان را از بین ببرند.

وی بابیان اینکه تفرقه سبب بدبختی، شکست و نابودی می‌شود، بیان کرد: دشمن می‌خواهد با ایجاد تفرقه مسلمانان همیشه در جنگ‌ودعوا باشند، عقب نگه‌داشته شوند و توان مسلمانان صرف در هم شکستن خودشان شود.

آیت‌الله میرعمادی به تفرقه‌اندازی حکام انگلیس اشاره کرد و گفت: در هفته گذشته نخست‌وزیر انگلیس در نشست شورای حکام خلیج‌فارس حاضر شد که حضور وی نشان از تفرقه‌اندازی حاکمان انگلیسی دارد.

وی تصریح کرد: اکنون چه شده است که حکام مکار و تفرقه‌انگیز انگلیسی دلسوز مسلمانان شده‌اند در حالی‌ که انگلیس انتفاضه مردم بحرین را سرکوب کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان وجود گروه‌های تکفیری داعش را نمونه دیگری از تفرقه کنی دشمنان دانست و اظهار داشت: داعش زاییده استکبار است و یکی از جاسوسان مأموران آمریکا قبل از اینکه داعش به وجود بیاید گفت تنها راه حفاظت از اسرائیل و منافع آمریکا ایجاد جریانی نزدیک به مرزهای فلسطین است که سلاح‌های خود را به‌سوی کشورهای اسلامی نشانه بگیرد.

وی بابیان اینکه یک سیاستی که بعد از انقلاب، استکبار و در رأس آن‌ها استکبار دنبال کرده مسئله تحریم اقتصادی است، افزود: ما نفت را داریم اما تاکنون آمریکا را تحریم نفتی نکرده‌ایم، ولی آن‌ها چندتکنولوژی دارند که از اول انقلاب تاکنون ما را تحریم اقتصادی کرده‌اند.

میرعمادی عنوان کرد: کدام‌ یک از تولیدات، منابع و ثروت مسلمانان که به‌سوی آمریکا و اروپا سرازیر است تحریم شده است آمریکایی‌ها این‌قدر بدجنس، سلطه‌طلب و زیاده‌خواه هستند که چند تا تکنولوژی خود را که از نفت و گاز مسلمانان به وجود آمده است برای ما تحریم می‌کنند؛ اکنون ما باید با مذاکره، سرمایه‌ها و راکتور آب‌سنگین اراک را از بین ببریم برای اینکه می‌خواهیم آمریکایی‌ها تحریم را بردارند چقدر ساده‌لوحی است.

وی بیان کرد: کجا آمریکایی‌ها تحریم‌ها برداشتند مقام معظم رهبری بارها تذکر و هشدار دادند و فرمودند من به مذاکره خوش‌بین نیستم، آمریکایی‌ها عهدشکن هستند و دست از این کارها برنمی‌دارند اما برخی باور نکردند و امروز به‌صراحت دیدیم آمریکایی‌ها تحریم ۱۰ ساله را تمدید کردند؛ حال ما بیایم برگردیم و بگویم مذاکره زیر نظر رهبری بوده است؟!

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان تصریح کرد: این‌که گفته می‌شود مذاکرات تحت نظر رهبری بوده است حرف دقیقی نیست بنابراین از رئیس‌جمهور جای تعجب است که این حرف را زده است.

وی گفت: بله مقام معظم رهبری مطلع بوده است اما شخص رهبری فرمود من مطلع هستم و در جزئیات دخالت نمی‌کنم، شرایطی برای مذاکره در نظر گرفته‌شده کدام‌یک از این شرایط رعایت شده است؟

میرعمادی اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمود برای به نتیجه رسیدن مذاکره عجله نکنید. چه شد؟ این اتفاق افتاد اکنون اگر درجایی موفق نبودیم باید بگوییم مذاکره زیر نظر رهبری بوده است بنابراین اینکه گفته شود مذاکرات زیر نظر مقام معظم رهبری بوده است واقعاً حرف دقیق و صحیحی نیست.

وی تمدید تحریم‌ها را نشانه جنایت‌کار بودن و عهدشکنی آمریکا دانست و افزود: ما نسبت به مسئولانمان بدبین نیستیم و از آن‌ها به خاطر زحماتشان تشکر می‌کنیم اما باید گفت اما طرف مقابل یک انسان درنده، فرصت‌طلب و مستکبری است که چیزی نمی‌فهمد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: اکنون آنچه اتفاق افتاد نباید به آن پرداخته شود چراکه امروز ما نیاز به وفاق و همدلی داریم و مردم ما از مسئولان انتظار دارند در برابر این مصوبه آمریکا موضع‌گیری قاطع داشته باشند و با قاطعیت در برابر زیاده‌خواهی آمریکا ایستادگی کنند.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه