تاریخ خبر: ۱۷ آذر ۱۳۹۵
مرکز «استارت آپ» در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود

مرکز «استارت آپ» در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود

استاندار لرستان گفت: مرکز «استارت آپ» در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند عصر امروز در شورای گفت‌وگوی بخش دولت و بخش خصوصی و کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد نبود هلدینگ و بخش خصوصی ICT را خلعی برای استان لرستان دانست و اظهارداشت: امیدواریم با نقش آفرینی بخش خصوصی در حوزه ICT خلع بازار آن برطرف شود.

وی در رابطه با ایجاد مرکز استارت آپ در استان نیز افزود: مقرر شده ظرف ۴۵ روز آینده با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در لرستان این کار عملیاتی شود.

حسین سلاحورزی رئیس اتاق بازرگانی خرم‌آباد نیز در این جلسه عنوان کرد: در کمیسیون مشترک اقتصادی با ترکیه توافق شده تا در بحث ایجاد یک شهرک صنعتی با حضور ۱۴۰ واحد صنعتی و سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلار پیگیری‌هایی انجام شود بنابراین از وزیر ارتباطات که ریاست این کمیسیون را به عهده دارد درخواست می‌شود با توجه به وضعیت اشتغال لرستان بخشی از این کار را به سمت لرستان هدایت کند.

وی بیان کرد: با توجه به همه مزیت‌های استان لرستان و وجود فارغ التحصیلان رشته‌های مختلف در لرستان، توسعه شرکت‌های کارآفرین نوپا می‌تواند نقش موثری در اشتغال‌زایی داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی خرم‌آباد به لزوم راه‌اندازی مرکز ملی استارت آپ در لرستان تأکید کرد و گفت: با توجه به ظرفیت و جاذبه‌های گردشگری استان راه‌اندازی این مرکز می‌تواند برای اشتغال استان بسیار موثر باشد.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image

یک دیدگاه