تاریخ خبر: ۱۸ آذر ۱۳۹۵
۲۳۴ روستا شهرستان سلسله “تلفن ثابت” ندارد

۲۳۴ روستا شهرستان سلسله “تلفن ثابت” ندارد

فرماندار سلسله با اشاره به اینکه از مجموع ۲۶۶ روستای شهرستان، تنها ۳۲ روستا تلفن ثابت دارد گفت: شهرستان سلسله دارای مشکلات زیرساختی و ارتباطی بسیاری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سلسله، قدرت الله فلاح نژاد در جلسه شورای اداری شهرستان که با حضور وزیر ارتباطات و استاندار لرستان برگزار شد، با بیان اینکه زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری نقش مهمی در توسعه دارند اما نبود این زیرساخت‌ها سبب شده که شهرستان سلسله از قابلیت‌های بخش گردشگری بی‌بهره باشد، اظهار داشت: وجود ۶ رودخانه دائمی و فصلی، جوشش بیش از ۴۰۰ چشمه و سراب و داشتن بیش از ۴۰۰ اثر طبیعی و تاریخی فوق العاده و اراضی حاصلخیز و غنی سبب شده که این شهرستان در زمینه‌های کشاورزی و گردشگری دارای ظرفیت فوق العاده‌ای باشد.

فرماندار سلسله با بیان اینکه بدون ارتباطات موثر امکان استفاده از ظرفیت‌ها ممکن نیست افزود: برای توسعه مناطق باید به زیرساخت‌ها توجه ویژه‌ای شود.

فلاح نژاد با بیان اینکه از مجموع ۲۶۶ روستای شهرستان، تنها ۳۲ روستا تلفن ثابت دارند عنوان کرد: ۳۷ روستای شهرستان نیز با مشکل سرقت کابل‌ها مواجه هستند که تنها راه حل ممکن استفاده از روش های بیسیم است.

وی با اشاره به پوشش wll برای استفاده از تلفن در روستاها عنوان کرد: در برخی نقاط روستایی از این پوشش استفاده می‌شود که دارای مشکلاتی نیز هست اما ۱۲۷ روستای شهرستان حتی از این پوشش هم بی‌بهره هستند.

فلاح نژاد با اشاره به آزادسازی حریم و بستر رودخانه‌ها در منطقه نمونه گردشگری کهمان تصریح کرد: این آزادسازی و رفع تصرفات بستر را برای توسعه صنعت گردشگری و امکان سرمایه‌گذاری برای استان فراهم کرده است که امیدواریم به زودی شاهد انجام پروژه‌هایی برای توسعه گردشگری در این منطقه باشیم.

وی با اشاره به اینترنت مورد استفاده در شهرستان خاطرنشان کرد: اینترنت مورد استفاده تنها در برخی نقاط شهرستان تری جی است و در بیشتر نقاط شهری، معمولی است.

فلاح نژاد با اشاره به روستاهای شهرستان تصریح کرد: در حال حاضر تنها ۳۸ روستای شهرستان دارای اینترنت هستند که امیدواریم مشکلات این بخش نیز برطرف شوند و امکان استفاده از اینترنت برای تمامی شهروندان شهرستان فراهم شود.

انتهای پیام/

R41450/P41362

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه