تاریخ خبر: ۱۹ آذر ۱۳۹۵
دستگاه‌های اجرایی لرستان مشکلات پیش روی فناوران استان را برطرف کنند

دستگاه‌های اجرایی لرستان مشکلات پیش روی فناوران استان را برطرف کنند

استاندار لرستان گفت:دستگاه‌های اجرایی لرستان مشکلات پیش روی فناوران استان را برطرف کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند ظهر امروز در نشست با پژوهشگران، فناوران، شرکت‌های دانش بنیان، مدیران بانک‌ها و مدیران استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد به نمایشگاه هفته پژوهش استان اشاره کرد و اظهار داشت: پیرو بازدید از این نمایشگاه احساس شد که بارقه امیدی برای توسعه استان وجود دارد.

وی افزود: علی‌رغم اینکه ظرفیت‌های خوبی در استان وجود دارد احساس می‌شود در این زمینه غفلت کرده‌ایم و نتوانسته‌ایم کار فناوران را تجاری سازی کنیم.

استاندار لرستان با تأکید بر اینکه همه باید به فرد دارای ایده کمک کنند، عنوان کرد: در صورتیکه بخواهیم کار فناوران تجاری‌سازی شود نباید انتظار داشت که شخص این کار را به تنهایی انجام دهد چرا که فناور نیازمند یک کمک همگانی است.

وی بیان کرد: درصورتیکه به فرد دارای ایده کمک نشود غفلت ایجاد شده که با این کار دخالت دانشگاه در توسعه استان کم و در صورتیکه دخالت دانشگاه کم شود ما به اهداف نخواهیم رسید.

بازوند یکی از رویکردهای اقتصاد مقاومتی را دانش بنیان بودن دانست و گفت: در اقتصاد مقاومتی مسئولیت جهش به عهده دانشگاه است که خروجی آن نمایشگاه هفته پژوهش بود.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه پژوهش استان دارای ۵۲ غرفه بود، تصریح کرد: این ۵۲ غرفه در دو جلسه مشکلات خود را مطرح می‌کنند و ممکن است با برگزاری این جلسات مشکل چند فناور حل شود که این خود کار بزرگی است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: تأکید می‌کنم مدیران دستگاه‌های اجرایی استان لرستان نسبت به رفع مشکلات فناوران همکاری لازم را داشته باشند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه