تاریخ خبر: ۱۹ آذر ۱۳۹۵
ردپای شکارچی تا دامنه «سفیدکوه»؛ سلطان صخره‌های زاگرس شکار شد

ردپای شکارچی تا دامنه «سفیدکوه»؛ سلطان صخره‌های زاگرس شکار شد

خرم آباد- رئیس اداره محیط زیست خرم آباد از دستگیری شکارچی متخلف در این شهرستان خبر داد و گفت: این فرد در پرونده خود شکار انواع گونه ها از جمله «کل» و «بز» را دارد.
کامران فرمان پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در سخنانی اظهار داشت: بنا بر گزارش واصله از همیاران و دوستداران محیط زیست مبنی بر اینکه یک فرد متخلف اقدام به صید و شکار جانوران وحشی از جمله «کل»، «بز وحشی»، «عقاب»، «کبوتر»، «کبک»، «شغال»، «خرگوش» و «سار» می کند رسیدگی به این موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه رسیدگی به این موضوع با همکاری یگان منطقه حفاظت شده «سفید کوه» و همچنین نیروی انتظامی صورت گرفت گفت: با اخذ مجوز دادستانی و به صورت قانونی از منزل نامبرده بازرسی به عمل آمد که در این بازرسی چهار راس تروفه کل و بز وحشی، یک راس تروفه قوچ وحشی، یک خرگوش، یک بهله عقاب «تاکسیدرمی» شده، دو کیلو گوشت بز وحشی و … کشف شد.

رئیس اداره محیط زیست خرم آباد همچنین از کشف و ضبط سه بهله عقاب شکار شده تازه در درب یخچال منزل این فرد متخلف، یک قلاده شغال «تاکسیدرمی» شده، سه تخته پوست کل و بز وحشی، ۱۰ قطعه کبک، ۴ قطعه کبوتر از این شکارچی متخلف خبر داد.

فرمان پور بیان داشت: پرونده تشکیل شده برای این شکارچی متخلف برای رسیدگی به جرم ضرر و زیان وارده به محیط زیست تحویل مراجع قضایی شد.

وی با قدردانی از زحمات دادستانی شهرستان خرم آباد، پرسنل نیروی انتظامی و یگان منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد گفت: از طبیعت دوستان درخواست می شود در صورت مشاهده تخلف زیست محیطی با شماره تلفن گویای ۱۵۴۰ تماس بگیرند.

بنابراین گزارش امروز با افزایش روند شکار کل و بز کوهی در کوهستان‌های زاگرس دیگر سفیدکوه و اشترانکوه از «کوه کلا» و «کیالو» گرفته تا «بلومان» و «هرور» خالی از رد سم «اشکار» شده تا اذهان را این‌گونه نهیب زند که دیگر سلطان صخره‌های لرستان در حال تبدیل‌شدن به خاطره‌ای خاک گرفته است.

این در حالی است که طی سال‌های گذشته یکی از گونه‌هایی که همواره مورد هجمه شکارچیان قرارگرفته است کل و بز کوهی بوده تا جایی که ردپای شکارچیان این‌گونه در جای‌جای استان ثبت و گزارش‌شده است تا بار دیگر دامنه سفید کوه شاهد قتل این‌گونه باشد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه