تاریخ خبر: ۲۰ آذر ۱۳۹۵
محموله یک میلیارد ریالی برنج قاچاق در الیگودرز توقیف شد‌

محموله یک میلیارد ریالی برنج قاچاق در الیگودرز توقیف شد‌

فرمانده انتظامی الیگودرز گفت: ۲۳ تن برنج خارجی قاچاق فاقد مجوز گمرکی در شهرستان الیگودرز کشف شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از الیگودرز سرهنگ خدا رحم ذلقی فرمانده انتظامی الیگودرز اظهار داشت: مأموران ایست و بازرسی”خمه” الیگودرز یک دستگاه کامیون حامل بار قاچاق را در محور الیگودرز ـ اصفهان توقیف کردند.

وی با بیان اینکه در بازرسی از خودروی مذکور، ۲۳ تن برنج خارجی قاچاق فاقد هرگونه مجوز گمرکی کشف شد افزود: ارزش این محموله بنا بر اعلام کارشناسان یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال اعلام‌شده و در این راستا یک نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع ذی‌صلاح شد.

کشف ۱۴ فقره انواع سرقت در کوهدشت

سرهنگ یارالله عبدی چراغ فرمانده انتظامی کوهدشت از کشف ۱۴ فقره انواع سرقت و دستگیری ۲۳ نفر متخلف در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی طی دو روز گذشته در شهرستان، عوامل انتظامی با رصد دقیق جرائم و پیگیری‌های مستمر انتظامی و فعالیت‌های شبانه‌روزی، گشت‌های پنهان و آشکار و کسب مجوز قضایی، در چندین عملیات منسجم موفق به شناسایی و دستگیری ۲۳ نفر متخلف و کشف ۱۴ فقره سرقت شدند.

وی افزود: پنج نفر سارق دستگیرشده به ۱۴ فقره سرقت شامل موتورسیکلت، منزل، مغازه، وسایل داخل خودرو، اماکن خصوصی و سایر سرقت‌ها معترف شدند.

فرمانده انتظامی کوهدشت عنوان کرد: عوامل انتظامی و اجرایی شهرستان علاوه بر کشف سرقت‌های مذکور، موفق به کشف یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی، توقیف شش دستگاه خودرو و دو دستگاه موتورسیکلت متخلف شدند.

وی بیان کرد: در اجرای سه طرح در راستای مقابله با سوداگران مرگ و خرده‌فروشان مواد مخدر نیز ۱۰ نفر معتاد دستگیر و مقادیری مواد مخدر کشف شد.

آزادسازی حریم رودخانه از ساخت‌وساز غیرمجاز و تصرف عدوانی

سرهنگ محمد ملکشاهی فرمانده انتظامی دورود اظهار داشت: در پی شکایت اداره آبفا مبنی بر اینکه تعدادی با برپایی دکه‌ها و احداث بنا اقدام به تصرف حریم رودخانه کرده‌اند مراتب جهت پیگیری در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با پیگیری و هماهنگی با مقام قضایی و حضور دستگاه‌ها وادارات مرتبط در یک عملیات منسجم مکان‌های موردنظر تخریب و حریم رودخانه پاک‌سازی شد.

فرمانده انتظامی دورود ضمن پیگیری مطالبات مردم در زمینهٔ برقراری نظم و امنیت در شهرستان، پیشگیری از جرائم را مقدم بر درمان برشمرد و گفت: پلیس برای پیشگیری از بروز هرگونه ناامنی و هنجارشکنی، تمهیدات لازم را به کار خواهد گرفت.

کشف گازوئیل قاچاق در خرم‌آباد

صفی اله بیرانوند فرمانده انتظامی خرم‌آباد اظهار داشت: عوامل پاسگاه بدرآباد شهرستان خرم‌آباد موفق به کشف هفت هزار گازوئیل قاچاق در بازرسی از منزل یک نفر دریکی از روستاهای این شهرستان شدند.

وی بابیان اینکه در این راستا یک نفر به‌عنوان متهم دستگیر و پس از طی مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد افزود: ارزش اموال کشف‌شده بر اساس نظر کارشناسان ۳۰ میلیون ریال اعلام‌شده است.

انهدام ۸۲ باند سرقت در لرستان

سرهنگ عباس نظری رئیس پلیس آگاهی استان اظهار داشت: پلیس آگاهی از ابتدای امسال در بحث مبارزه با سرقت، اهدافی را پیش رو داشته و برای تحقق این اهداف با تشکیل جلسات مختلف و برنامه‌ریزی‌های مناسب اقدامات درخور توجهی انجام داده است.

وی با اشاره به اجرای ۲۲ طرح پاک‌سازی و مبارزه با سرقت در سطح استان افزود: با افزایش گشت‌ها و اقدامات ایمنی و کنترلی در جاده و محورهای مواصلاتی استان شاهد کاهش ۶۴ درصدی وقوع سرقت محموله و نیز افزایش ۱۵۲ درصدی کشف این نوع جرم مواجه بوده‌ایم.

رئیس پلیس آگاهی لرستان بابیان کاهش هفت‌درصدی وقوع سرقت احشام و افزایش ۵۵ درصدی کشفیات مربوطه عنوان کرد: در راستای مهار سرقت توجه و تمرکز بر انهدام باندهای مهم سرقت در دستور کار این پلیس قرار گرفت و اقدامات اطلاعاتی و کنترلی وسیعی درزمینهٔ شناسایی آن‌ها صورت گرفت به‌طوری‌که انهدام ۸۲ باند مختلف سرقت از ابتدای سال تاکنون نتیجه برنامه‌ریزی صحیح و اقدامات منسجم اطلاعاتی و کارآگاهی این پلیس درزمینهٔ مبارزه با سرقت بوده است.

وی بیان کرد: در طی هشت‌ماهه گذشته توسط کارشناسان اداره مبارزه با سرقت ۱۰۲ مورد بازدید و سرکشی از پارکینگ‌های سطح استان صورت گرفت که نتیجه آن افزایش ۱۵ درصدی کشفیات سرقت موتورسیکلت در سطح استان بوده است.

نظری تصریح کرد: اقدامات پلیس آگاهی استان در برخورد و مبارزه با سارقان جیب‌بری قابل‌توجه بوده به‌طوری‌که در بحث دستگیری مجرمان و انهدام باندهای حرفه‌ای در این راستا منجر به کاهش ۶۳ درصدی وقوع و افزایش ۵۵ درصدی کشفیات در استان شده است.

وی خاطرنشان کرد: ازجمله سرقت‌های مهم که دارای بازتاب مختلفی در سطح اجتماع و اذهان عمومی شده سرقت‌های به عنف است که با تلاش شبانه‌روزی مأموران شاهد کاهش ۲۷ درصدی وقوع و افزایش ۲۷ درصدی کشفیات در مدت مذکور بوده‌ایم.

کشف مواد مخدر صنعتی در رومشکان

سرهنگ کرم حسین سپهوند فرمانده انتظامی رومشکان اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر جابه‌جایی مقادیری مواد مخدر توسط یک باند سوداگر مرگ با یک دستگاه سواری پراید از رومشکان به استان‌های هم‌جوار موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار قرار مأموران پلیس مواد مخدر استان رومشکان و کوهدشت گرفت.

وی بابیان اینکه مأموران با تشکیل اکیپ‌های ویژه در محورهای مواصلاتی رومشکان مستقرشده و با مشاهده سواری پراید آن را توقیف کردند افزود: با دستگیری شش سوداگرمرگ، در بازرسی از خودرو مذکور مقدار هفت کیلو و ۳۰۰ گرم هروئین کشف شد و متهمان همراه مواد کشف‌شده به مراجع قضایی معرفی شدند.

کشف داروهای روان‌گردان غیرمجاز در خرم‌آباد

سرهنگ فرخی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: مأموران مبارزه با مواد مخدر استان در اجرای طرح پاک‌سازی نقاط آلوده خرم‌آباد با اقدامات اطلاعاتی یک شبکه تهیه و توزیع قرص‌های روان‌گردان را شناسایی و بلافاصله با هماهنگی مقام قضایی وارد عمل شدند.

وی با بیان اینکه در بازرسی منزل متهم شش هزار و ۲۰۰ عدد آمپول و پنج هزار و ۴۴۵ انواع قرص روان‌گردان کشف شده است افزود: درمجموع ۱۱ هزار و ۶۴۵ عدد و مقدار شش کیلوگرم شربت متادون غیرمجاز کشف کردند و متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی روانه مراجع قضایی شد.

توقیف ۲۰۰ دستگاه خودرو متخلف

سرهنگ منوچهر مرادی رئیس پلیس راهور استان لرستان از توقیف ۲۰۰ دستگاه خودرو متخلف با حرکات دوردور و نمایشی در شهرستان خرم‌آباد خبر داد و اظهار داشت: طرح برخورد با رانندگان وسایل نقلیه متخلف با به‌کارگیری تمامی امکانات در خرم‌آباد به اجرا گذاشته شد.

وی افزود: در این طرح تعداد ۲۰۰ دستگاه خودرو متخلف با حرکات نمایشی مخاطره‌آمیز، دور دور، لایی کشی، تیک آف، آلودگی صوتی و تغییر وضعیت خودرو توقیف و روانه پارکینگ شدند.

رئیس پلیس راهور لرستان عنوان کرد: پلیس استان به‌وسیله دوربین‌های نصب‌شده در سطح شهر از طریق پایش تصویری، رانندگان هنجارشکن را رصد و پس از شناسایی با آنان برخورد قانونی خواهد کرد.

وی بابیان ثبت نمره منفی رانندگان متخلف و ضبط گواهینامه آنان به مدت شش ماه بیان کرد: مأموران راهور باکسانی که بخواهند به هر نحوی نظم و امنیت جامعه را مختل کنند، ضمن دستگیری به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه