تاریخ خبر: ۲۰ آذر ۱۳۹۵
۲۱ هزار دانش آموز لرستانی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند

۲۱ هزار دانش آموز لرستانی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: ۲۱ هزار دانش آموز لرستانی در قالب ۳۶۹ کاروان به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، اعزام ۲۱ هزار دانش آموز لرستانی به اردوی راهیان نور، مشارکت ۸۰ میلیارد تومانی خیران به حوزه سلامت لرستان، صدور گواهینامه مهارت برای بهبودیافتگان بهزیستی لرستان و .. از مهمترین رویدادهای خبری استان لرستان بوده است.

گودرز کریمی فر مدیرکل آموزش و پرورش لرستان از اعزام ۲۱ هزار دانش آموز لرستانی در قالب اردوی راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور خبرداد.

وی هدف از اعزام برگزاری این اردوها را ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت و زنده نگهداشتن رشادت‌های رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس دانست و اظهارداشت: اردوهای راهیان نور فرصتی مناسب برای پیوند نسل‌سوم انقلاب با جان فشانی، رشادت و پایمردی رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به اینکه این اردوها از دهم مهر امسال آغاز شده و تا هشتم اردیبهشت سال ۹۶ ادامه دارد، افزود: اردوهای دانش آموزشی راهیان نور در قالب ۳۶۹ اردو انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: انتقال فرهنگ ایثار، جهاد، شهادت، تقویت روحیه انقلابی و انتقال پیام رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس از جمله ضروریاتی است که باید به دقت و حساسیت دنبال شود.

کریمی فر به تأثیر فوق العاده این اردوها در روحیه دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: اردوی راهیان نور به دلیل خلوصی که در رزمندگان وجود داشت، بیشترین تأثیر اخلاقی، معرفتی و تربیتی را به دنبال دارد و به جرأت می‌توان گفت ماندگارترین و تأ ثیرگذارترین فعالیت آموزشی و پرورشی اردوی راهیان نور است.

وی تصریح کرد: این اردوها در قالب سه روز پیش‌بینی شده و در این سه روز دانش‌آموزان ضمن بازدید از مناطق عملیاتی از دوره‌های آموزشی، معرفتی و روایان هشت سال دفاع مقدس استفاده می‌کنند.

مشارکت ۸۰ میلیارد تومانی خیران به حوزه سلامت لرستان

نادر همتی قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان در امور مشارکت‌های مردمی اظهارداشت: اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان توسط خیران در مبحث فضای فیزیکی وخرید تجهیزات بیمارستانی به حوزه بهداشت و درمان استان کمک شده است.

وی با اشاره به فعالیت خیران حوزه سلامت در استان، افزود: لرستان یک الگوی درست و افتخار آمیزی برای وزارت بهداشت در مبحث خیرین است که دیگران می‌توانند به عنوان یک الگو به آن نگاه کنند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان در امور مشارکت‌های مردمی عنوان کرد: مشارکت‌های خیرین سلامت شامل تهیه ۸ دستگاه رادیولوژی دیجیتال، دو دستگاه ام. آر.آی، دستگاه سنگ شکن برون اندامی، چهار دستگاه لاپاراسکوپی،۱۰دستگاه سی ایکس آر پرتابل جهت گرافی قفسه سینه در اورژانس ها،۶۰ تخت ویژه سی سی یو و آی سی یو جهت بیمارستان‌های استان،۳۰ دستگاه ماشین بیهوشی،۱۰ دستگاه ساکشن مرکزی و ۱۰۰ دستگاه ای کی جی جهت مراکز بهداشتی، درمانی شهر و روستایی و برخی تجهیزات دیگر بوده است.

صدور گواهینامه مهارت برای بهبودیافتگان بهزیستی لرستان

عزیزاله قائدرحمت سرپرست مرکز شماره یک فنی و حرفه‌ای شهرستان خرم‌آباد، اظهارداشت:در راستای اجرای تفاهم نامه آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای و اداره کل بهزیستی استان، مرکز شماره یک آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان خرم‌آباد اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی در رشته‌های کارآفرینی، مهارتهای زندگی و قوانین کسب و کار کرده است.

وی هدف از برگزاری این دوره‌ها را مهارت آموزی بهبودیافتگان بهزیستی، ایجاد کسب و کار و اشتغال دانست و افزود: بهبود یافتگان بهزیستی می‌توانند در دوره‌های آموزشی مهارت ثبت نام نموده و پس ازحضور در دوره ها و به پایان رساندن آن‌ها، با شرکت در آزمون‌های آموزش فنی و حرفه‌ای گواهینامه مهارت را دریافت کنند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه