تاریخ خبر: ۲۰ آذر ۱۳۹۵
جهادپزشکان لرستانی برای«محرومیت‌زدایی»/خدمت‌رسانی به دورترین نقاط

جهادپزشکان لرستانی برای«محرومیت‌زدایی»/خدمت‌رسانی به دورترین نقاط

خرم آباد – اردوهای جهادی پزشکان و پرستاران لرستانی روایتی از سفر به قلب محرومیت هایی است که در جای جای استان وجود دارد تا آنها جهادی دیگر را در عرصه خدمت رسانی رقم بزنند.
به گزارش خبرگزاری مهر، نشست هم اندیشی دست اندرکاران اردوهای جهادی بهداشتی درمانی، بیمارستانهای ثابت و صحرایی، تیم های تخصصی و عمومی بسیج جامعه پزشکی استان با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی لرستان و با حضور فرمانده سپاه حضرت ابولفضل(ع) لرستان و همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.

در این نشست که در سالن اجتماعات دانشکده بهداشت و پیراپزشکی گلدشت برگزار شد، مسئول بسیج جامعه پزشکی استان لرستان گزارشی از برخی برنامه های بسیج جامعه پزشکی استان در راستای اردوهای جهادی را ارائه داد.

خدمات رسانی بسیج جامعه پزشکی به دورترین نقاط محروم

نبی اله شمس بیرانوند در این باره گفت: بسیج جامعه پزشکی لرستان در سال گذشته افتخار اعزام بیش از ۵۰۰ تیم تخصصی، عمومی و آموزشی و بیش از ۱۰ پرواز بالگرد که منجر به ارائه خدمت به حدود ۱۵ هزار نفر شد را داشته است.

وی همچنین عنوان کرد: علاوه بر این، ما همکاری های خوبی با تشکل های مختلف داریم که به شکل های مختلف حامی اقشار محروم جامعه هستند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان لرستان در ادامه از همکاری و حمایت مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تقدیر کرد و ابراز داشت: بیش از ۵ هزار پزشک و پیراپزشک عضو بسیج جامعه پزشکی داریم که بدون چشم داشت با بسیج جامعه پزشکی همکاری می کنند و برخی از آنها برگزیدگان کشوری هستند.

شمس بیرانوند علاوه بر اعزام تیم به مناطق محروم برپایی بیمارستانهای ثابت و صحرایی را در مناطق محروم از مهم ترین برنامه های این سازمان عنوان کرد و گفت: به طور حتم هیچ یک از این برنامه بدون همکاری شما عزیزان میسر نخواهد شد و از این بابت سپاسگزارم.

مقابله با فقر و محرومیت زدایی فلسفه انقلاب اسلامی

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان نیز در این نشست ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری جلسه اظهارات خود را با بیان فراز پایانی آیه الکرسی آغاز کرد و گفت: خداوند در این آیه نور و ظلمات را با هم مقایسه می کند که در آن نور همواره واحد و مفرد و ظلمات به صورت جمع عنوان می شود.

سردار مرتضی کشکولی نور واحد را به خداپرستی تشبیه و همچنین فقر و محرومیت را از شاخه های مهم ظلمات عنوان کرد و اظهار داشت: ما باید ریشه محرومیت را پیدا کنیم چرا که در این زمینه هنوز خوب عمل نکردیم.

وی در ادامه به روایتی از امیر المومنین(ع) اشاره کرد و گفت: هیچ کاخی برافراشته نخواهد شد مگر هزاران خانه ویران شود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان ادامه داد: دنیای استبدادی امروز مصداق این روایت امام علی(ع) بوده، چرا که در آن دولت های مستبد اجازه نمی دهند محرومیت و فقر از ملت های جهان سوم رخت بر ببندد.

سردار کشکولی تأکید کرد: مقابله با فقر و محرومیت زدایی یکی ازفلسفه های وجودی انقلاب اسلامی بوده است که متأسفانه ابرقدرتها نمی خواهند اجازه بدهند که انقلاب به این هدف خود برسد و سعی می کنند با ممانعت از محرومیت زدایی محبوبیت انقلاب را در بین مردم خدشه دار کنند.

عمق محرومیت در کشور زیاد است

وی گفت: البته محرومیتی که در مناطق مختلف کشور وجود دارد مربوط به این دوره نیست و به ظلم و جور حکومت های پادشاهی در بیش از ۲۰۰۰ سال گذشته بر می گردد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان ادامه داد: در ۳۷ سال بعد از پیروزی انقلاب تلاش های زیادی صورت گرفته است اما عمق محرومیت به حدی است که خیلی بیشتر از اینها نیاز به همت و تلاش است.

سردار کشکولی همچنین گفت: مادامی که دولت های مستبد وجود دارند محرومیت زدایی بسیار مشکل خواهد بود.

سردار مرتضی کشکولی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری خطاب به دانشجویان که این مردم هستند که ولی نعمت های ما هستند گفت: افزایش کارآمدی نظام در رفع مشکلات اقتصادی، تقویت عناصر ماندگار ساز انقلاب، تقویت زمینه افزایش اقتدار ملی و رفع چهره فقر و محرومیت از مناطق محروم کشور را چهار دغدغه رهبری است.

تجلیل از تلاشگران اردوهای جهادی

وی با اشاره به برنامه های محرومیت زدایی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) در لرستان عنوان کرد: در این راستا ایجاد زیر ساخت های لازم در دهستان های «زلقی»، «شاهیوند»، «کشور»، «میربگ جنوبی» و «هومیان» را در نظر گرفته ایم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: این برنامه در چهار بعد زیرساخت، بهداشت و درمان، فرهنگ و اشتغال زایی خواهد بود که برای عملی شدن آن به ویژه در بحث بهداشت و درمان به کمک های مجموعه ی دانشگاه علوم پزشکی استان نیازمندیم.

بنابر این گزارش، در این نشست از تلاشگران اردوهای جهادی بسیج جامه پزشکی تقدیر به عمل آمد.

Facebook Twitter Google+ اشتراک

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه