تاریخ خبر: ۲۱ آذر ۱۳۹۵
تسهیلات طرح ویژه مسکن به ۶۸۰۰ واحد روستایی لرستان پرداخت می‌شود

تسهیلات طرح ویژه مسکن به ۶۸۰۰ واحد روستایی لرستان پرداخت می‌شود

معاون بنیاد مسکن استان لرستان گفت: تسهیلات طرح ویژه مسکن توسط ۷ بانک عامل به ۶۸۰۰ واحد روستایی استان لرستان پرداخت می‌شود.

کامران امیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهارداشت: امسال سهمیه پرداخت تسهیلات طرح ویژه احداث مسکن روستایی در لرستان برای شش هزار و ۶۰۰ واحد اعلام‌شده است.

وی بابیان اینکه پرداخت تسهیلات برای احداث شش هزار و ۸۰۰ واحد با عاملیت هفت بانک استان اجرایی می‌شود، افزود: تاکنون سه بانک برای پرداخت این تسهیلات پای‌کار آمده‌اند.

معاون بازسازی و بهسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن لرستان عنوان کرد: سهمیه بانک مسکن در این طرح هزار و ۶۰۰ واحد است که به‌طور کامل آماده پرداخت تسهیلات است.

وی با اشاره به اینکه چهار بانک استان هنوز برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه مسکن روستائیان اقدامی نکرده‌اند، بیان کرد: بانک رفاه از سهمیه ۳۰۰ واحد تاکنون برای پرداخت تسهیلات به ۴۰ واحد اقدام کرده است و بانک صادرات نیز تاکنون ۳۰ درصد سهمیه (۱۵۰ واحد) خود را پرداخت کرده است.

امیری در رابطه با پرداخت خسارت سیلاب به منازل روستایی استان نیز گفت: در پی سیلاب فرودین ماه سال ۹۵ و سیلاب اخیر تعدادی از منازل روستایی استان خسارت دید اما در بحث پرداخت تسهیلات هنوز هیچ‌گونه مبلغی برای جبران این خسارت‌ها ابلاغ نشده است.

وی تصریح کرد: سال گذشته در پی وقوع سیلاب در استان نیز بخشی از منازل شهری و روستایی استان آسیب دید و با تخصیص اعتبار و پای‌کار آمدن برخی از بانک‌ها پرداخت تسهیلات در حال انجام است و مشکلی در بحث پرداخت وجود ندارد.

معاون بازسازی و بهسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن لرستان تصریح کرد: سال گذشته برای پرداخت تسهیلات برای ۲۰۰ واحد شهری سهمیه داشتیم که ۱۶۵ واحد تاکنون به بانک معرفی و ۱۳۰ واحد نیز عقد قرارداد شده است.

وی اظهار داشت: در بخش مسکن روستایی نیز سهمیه سال گذشته پرداخت تسهیلات به هزار واحد بود که تاکنون ۷۹۶ مورد به بانک معرفی شده که از این تعداد ۵۰۱ واحد عقد قرارداد شده است.

امیری افزود: سهمیه بانک ملت برای پرداخت تسهیلات به ۲۵۰ واحد بود که این بانک پای‌کار نیامد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image 2141633

یک دیدگاه