تاریخ خبر: ۲۱ آذر ۱۳۹۵
دوره آموزش تخصصی مداحی در استان لرستان آغاز شد

دوره آموزش تخصصی مداحی در استان لرستان آغاز شد

معاون تعلیم و تربیت سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: دوره آموزش تخصصی مداحی با حضور مداحان کشوری و استانی در لرستان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد مراسم افتتاحیه دوره آموزش تخصصی مداحی با حضور مداحان کشوری و استانی در مجتمع آموزشی تربیتی ولایت خرم‌آباد برگزار شد.

حجت‌الاسلام مصطفی مهدوی معاون تعلیم و تربیت سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در این مراسم با اشاره به اینکه آسیب‌شناسی مداحی باید با آگاهی و نگاه بصیرتی باشد اظهار داشت: هر انسانی که بخواهد ازنظر عقلی رشد کند باید مانع سر راه خود را برطرف کند.

وی افزود: آسیب‌شناسی بسیار ضروری است و باید هر روز حسابرسی شود چرا که روند زندگی رو به رشد به سمت تقرب خداوند است که در این راه موانع و تهدیداتی وجود دارد که باید کنار بگذاریم چراکه با وجود این آسیب‌ها نمی‌توانیم به تکلیف خود عمل کنیم.

معاون تعلیم و تربیت سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: مداحی یک تکلیف است که در این بخش باید موانع دینی در قالب مداحی انتقال یابد بنابراین نخستین آسیب برای یک مداح این است که هدفمند مداحی نکند.

وی بیان کرد: همه‌چیز از بین رفتنی است مگر کاری که برای خداوند باشد در این زمینه شهید مطهری بیان می‌کند نماز، روزه، مداحی و حج هیچ‌کدام اصیل نیستند بلکه ابزار هستند چراکه اصالت با عبودیت است.

مهدوی تصریح کرد: اگر می‌خواهید به سمت خدا بروید باید قلب خود را متوجه خدا کرد تا خدا به شما توجه کند اگر این‌گونه نباشد تمام‌کارها بی‌نتیجه است، نماز و روزه‌ای که توجه خدا در آن نباشد ارزش ندارد.

وی با بیان اینکه مداحی باید شما را به خدا نزدیک کند که اگر تقرب به خدا در آن نباشد ارزش ندارد خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید زیان‌کاران کسانی هستند که عمل دارند ولی نتیجه ندارند و عمل و همه تلاششان جهت درست کردن زندگی دنیا است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image

یک دیدگاه