تاریخ خبر: ۲۲ آذر ۱۳۹۵
افزایش ۴۲ درصدی مرگ ناشی از غرق‌شدگی در استان لرستان

افزایش ۴۲ درصدی مرگ ناشی از غرق‌شدگی در استان لرستان

مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان گفت: تعداد متوفیان ناشی از غرق‌شدگی در لرستان در ۸ ماهه امسال ۴۲ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، به‌نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی استان لرستان، حمیدرضا نظیفی با اشاره به افزایش ۴۲ درصدی آمار غرق‌شدگی در هشت‌ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان لرستان اظهار داشت: از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه تعداد ۴۰ نفر در لرستان به دلیل غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند که این آمار ازلحاظ جنسیتی شامل ۳۶ مرد و ۴ زن بوده‌ است.

وی بابیان اینکه آمار اجساد معاینه شده در هشت ماهه امسال در مراکز پزشکی قانونی استان لرستان با تشخیص علت مرگ ناشی از غرق‌شدگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش داشته است، افزود: در مدت مشابه سال گذشته نیز ۲۸ نفر جان خود را براثر غرق شدن ازدست‌داده که این تعداد نیز به لحاظ جنسیتی شامل ۲۶ مرد و ۲ زن بوده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان با اشاره به اینکه تعداد غرق‌شدگان در استان لرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش‌یافته است، عنوان کرد: این ارقام افزایش ۴۲ درصدی آمار را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: غرق‌شدگی زمانی اتفاق می‌افتد که مجاری تنفسی به‌وسیله هر نوع مایعی مسدود شوند و یا مایعی به داخل ریه و حبابچه‌های آن راه پیدا کند.

نظیفی بابیان اینکه غرق‌شدگی از علل شایع مرگ‌ومیر به‌ویژه در بچه‌ها و نوجوانان است و زمانی اتفاق می‌افتد که فرد در مایعاتی مثل آب تنفس کند، تصریح کرد: نشانه‌های غرق‌شدگی ممکن است در اثر مایع استنشاق‌شده یا اسپاسم رفلکسی در حنجره رخ دهد و در ۱۰ تا ۲۰ درصد از غرق‌شدگی‌های واقعی به‌دلیل اسپاسم رفلکسی جان خود را از دست می‌دهند و هیچ مدرکی دال بر آسپیراسیون ( تنفس در مایع) وجود ندارد.

وی اظهار داشت: عواملی همچون بیماری صرع، عقب‌ماندگی ذهنی، نداشتن آشنایی کافی با قواعد شناگری، افزایش استفاده از قایق‌های روباز و تندرو و شنا کردن در مناطق حفاظت‌شده و خطرآفرین زمینه‌ساز غرق‌شدگی است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه