تاریخ خبر: ۲۳ آذر ۱۳۹۵
شهرک فرآوری سنگ در شهرستان دوره چگنی احداث می‌شود

شهرک فرآوری سنگ در شهرستان دوره چگنی احداث می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان از راه‌اندازی یک شهرک فرآوری سنگ در شهرستان دوره چگنی خبر داد و گفت: استان لرستان در زمینه مصالح ساختمانی و سنگ‌های تزئینی رتبه نخست کشور را دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، بختیار رازانی شامگاه سه‌شنبه در دیدار با اسماعیلی رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن ایران با بیان اینکه ایجاد دو شهرک سنگ در لرستان مصوب شده است اظهار داشت: لرستان جزو معدود استان‌هایی است که پتانسیل معدنی به‌ویژه در مصالح ساختمانی و سنگ‌های تزئینی رتبه نخست کشور را دارد.

وی از راه‌اندازی یک شهرک فرآوری سنگ در شهرستان دوره چگنی خبر داد و افزود: مکانی که در دوره چگنی برای ایجاد این شهرک در نظر گرفته‌ شده حدود ۱۰۰ هکتار مساحت دارد که این مکان می‌تواند جای خوبی برای فرآوری سنگ باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان عنوان کرد: یکی از این شهرک‌ها در شهرستان الیگودرز دایر و واحدهای فرآوری سنگ در آن مستقر هستند.

وی بیان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای ساماندهی کارخانه‌های سنگی که در محور کمربندی خرم‌آباد مستقر هستند آمادگی دارد تا در قالب شهرک تخصصی سنگ که به‌صورت خصوصی هستند از معافیت‌های مالیاتی برخوردار باشند و برای آن‌ها پروانه صادر می‌شود.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image

یک دیدگاه