تاریخ خبر: ۲۳ آذر ۱۳۹۵
بنیاد شهید لرستان ۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات به ایثارگران فاقد مسکن پرداخت می‌کند

بنیاد شهید لرستان ۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات به ایثارگران فاقد مسکن پرداخت می‌کند

مدیرکل بنیاد شهید استان لرستان با اشاره به اینکه بیش از ۹ هزار ایثارگر در استان لرستان فاقد مسکن هستند، گفت: بنیاد شهید ۷۰ میلیون تومان تسهیلات به خانواده‌های ایثارگر فاقد مسکن پرداخت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مراد روشنی در جلسه شورای مسکن استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: سال ۸۵ حدود ۳۱ هزار مترمربع زمین در راستای ساخت مسکن به خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان در ضلع شمال شرقی شهر خرم‌آباد واگذار شد اما تاکنون هیچ‌گونه اقدامی در این زمینه انجام نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه براساس رایزنی‌های انجام گرفته قرار شد بنیاد مسکن استان نسبت به احداث مسکن برای خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان اقدام کند، افزود: یکی از مشکلات ما این است که از ۳۱ هزار متر زمین اختصاص داده‌ شده تنها شش هزار و ۹۱۸ متر آن برای ساخت مسکن در نظر گرفته‌ شده و مابقی این مساحت صرف کاربری‌های عمومی مانند فضاهای آموزشی و فضای سبز می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان عنوان کرد: لازم است پیگیری‌های جدی برای رفع مشکل مسکن ایثارگران استان لرستان انجام شود چرا که ۹ هزار و ۴۶۴ خانوار بدون مسکن تحت پوشش این اداره وجود دارد که از این تعداد سه هزار و ۲۶۶ خانوار در شهرستان خرم‌آباد زندگی می‌کنند.

روشنی تصریح کرد: ثبت‌اسناد از خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان خواسته است بابت صدور اسناد مالکیت مسکن مبالغی پرداخت کنند که ما از پرداخت این مبالغ ناتوان هستیم بنابراین درخواست می‌شود ثبت‌ اسناد هزینه‌های صدور اسناد را دریافت نکند.

وی با بیان اینکه سازمان ملی مسکن بر اساس قانون مکلف است هزینه‌های مسکن ایثارگران را تأمین کند، اظهار داشت: در استان‌های همجوار سهم سرانه زمین هر فرد ایثارگر واجد شرایط مسکن ۱۰ میلیون تومان است که استان لرستان چند سالی است ریالی بابت این قضیه دریافت نکرده است.

روشنی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان به خانواده‌های ایثارگر فاقد مسکن در خرم‌آباد تسهیلات ۷۰ میلیون تومانی پرداخت می‌کند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه