تاریخ خبر: ۲۴ آذر ۱۳۹۵
تخلفات انتظامی رو به کاهش است/فعالیت ۱۰ هزار قاضی در سطح کشور

تخلفات انتظامی رو به کاهش است/فعالیت ۱۰ هزار قاضی در سطح کشور

دادستان انتظامی قضات کشور بابیان اینکه خوشبختانه تخلفات انتظامی رو به کاهش است گفت: ۱۰ هزار قاضی در سطح کشور انجام‌وظیفه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد موحدی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۱۰ هزار قاضی در سطح کشور انجام‌وظیفه می‌کنند و دادستان نظامی قضات تنها نهاد نظارتی درون‌سازمانی تشکیلات قضایی است.

وی بابیان اینکه بازرسی‌هایی از جمله بازرسی دوره‌ای انجام می‌شود افزود: چند ماه گذشته در استان لرستان هیئتی مستقر و حدود ۱۵ روز در همه بخش‌ها بازرسی انجام دادند که خدمات تعدادی از قضات برجسته و نیاز به تقدیر بود.

دادستان انتظامی قضات کشور عنوان کرد: از وظایف سازمانی است که پیشنهاد تقدیر و تجلیل از قضات خدمتگزار را به ریاست قوه قضائیه ارائه دهیم که این کار انجام و حدود ۱۶ نفر از قضات استان لرستان امروز مورد تقدیر قرار گرفتند.

وی با اشاره به جوان بودن قضات بیان کرد: قضات جوان سطح کشور شرایط قانونی استخدام را چه ازلحاظ صلاحیت‌های علمی و چه ازلحاظ صلاحیت‌های اخلاقی داشتند و استخدام شدند.

موحدی تصریح کرد: کسانی که جوان هستند معمولاً در پست‌های دادسرا کار می‌کنند که ۱۰ تا ۱۵ سال طول می‌کشد تا رئیس محکمه باشند و رأی صادر کنند.

وی با بیان اینکه تخلفات انتظامی خوشبختانه رو به کاهش است خاطرنشان کرد: آمار تخلفات پایین است چون قضات هم از باب توانایی علمی تأییدشده هستند هم صلاحیت‌های اخلاقی دارند.

دادستان انتظامی قضات کشور گفت: تخلفات در بحث اداری هستند و گاهی به‌طور سهواً کارهایی صورت نمی‌گیرد که آمار آن بسیار پایین است و ازاین‌جهت از قضات که عدالت محور و قانون محور هستند رضایت داریم؛ استان لرستان نیز یکی از استان‌هایی است که آمار تخلفاتش به‌شدت پایین است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه