تاریخ خبر: ۲۴ آذر ۱۳۹۵
توزیع اعتبارات ملی عدالت محور نیست/نیروی اثرگذار نداریم

توزیع اعتبارات ملی عدالت محور نیست/نیروی اثرگذار نداریم

خرم آباد – نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی با اشاره به اینکه توزیع اعتبارات ملی در کشور عادلانه نبوده است، گفت: نیروی اثرگذار در وزارتخانه ها نداریم.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا ملکشاهی راد صبح امروز پنجشنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان گفت: توزیع اعتبارات ملی در کشور، عدالت محور نیست.

وی افزود: با توجه به وضعیت بودجه عمرانی کشور و استان و همچنین نیاز به سرمایه گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومانی برای توسعه استان، باید سهم استان را از اعتبارات ملی و متفرفه افزایش دهیم.

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی ادامه داد: این فضا با توجه به وضعیت بودجه عمرانی در کل کشور، طی سال آینده کاملا رقابتی می شود.

ملکشاهی راد اظهار کرد: یکی از دلایل همیشگی برای توسعه نیافتگی استان این است که در دستگاه های برنامه ریز، وزارتخانه ها و …نیروی اثرگذار نداشته ایم و این خلاء را قطعا امسال بیشتر حس می کنیم.

وی گفت: باید نمایندگان و مدیران استانی برای برنامه ریزی و چانه زنی با مدیران و برنامه ریزان کشوری در این حوزه، تعامل بیشتری داشته باشند ولی تا کنون هیچ کدام از مدیران استان برای بررسی و پیگیری وضعیت بودجه دستگاه های مربوطه با ما نداشته اند.

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی اضافه کرد: در حقیقت ۸۷ درصد بودجه کشور سال آینده به صورت ملی و متفرقه توزیع می شود و در این راستا برای دریافت اعتبار به توانمندی های بیشتری نیاز داریم.

ملکشاهی راد ادامه داد: باید توانمندی های مدیران در این بخش ها افزایش یابد و در دو بخش از جمله لایحه برنامه ششم بخش های عمده مورد نیاز برای جذب اعتبارات را پوشش بدهیم.

وی با بیان اینکه در بخش تفریغ بودجه نیز باید مدیران و نمایندگان استان اقدامات بسیار پیگیرانه انجام دهند و برای دریافت اعتبار در ردیف های متفرقه بیشتر حضور یابند، تصریح کرد: باید برش استانی را در بحث تفریغ بودجه بررسی کنیم و البته کارکرد مدیران را هم از طریق جذب و انحراف از بودجه، بررسی کنیم.

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی خاطر نشان کرد: در واقع توزیع اعتبارات ملی در کشور عادلانه نیست و علی رغم اینکه اظهار می شود سند آمایش سرزمین در کشور در دستور کار است، هنوز این کارها عملیاتی نشده است و ما باید در زمینه اعتبارات ملی و متفرقه بیشتر کوشش کنیم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه