تاریخ خبر: ۲۴ آذر ۱۳۹۵
جلوی زیاده‌خواهی‌ها را گرفتیم/قضات ازجریان‌های سیاسی فاصله بگیرند

جلوی زیاده‌خواهی‌ها را گرفتیم/قضات ازجریان‌های سیاسی فاصله بگیرند

خرم آباد – رئیس کل دادگستری لرستان گفت: با اقدامات صورت گرفته جلوی زیاده خواهی ها، امتیاز طلبی ها و … برخی افراد را در استان گرفته ایم.
به گزارش خبرنگار مهر، جعفر بدری صبح پنج شنبه در نشست قضات لرستان با دادستان انتظامی قضات کشور و معاون دادسرای انتظامی در امور نظارت و ارزشیابی قضات در سخنانی با بیان اینکه لرستان از قدیم الایام در وفاداری به نظام، دفاع از ارزش های دینی و انقلابی پیش قدم بوده است اظهار داشت: استان لرستان ۱۰۰ درصد شیعه بوده و مردم آن دارای اعتقاداتی راسخ و قوی است.

جلوی زیاده خواهی برخی افراد را گرفتیم

وی با اشاره به دفاع مردم لرستان از کشور در دوران دفاع مقدس عنوان کرد: این استان شهیدان زیادی تقدیم انقلاب کرده و این در حالیست دارای محرومیت زیادی بوده و محرومیت در این استان محسوس است.

رئیس کل دادگستری لرستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه متاسفانه توسعه اقتصادی بعد از جنگ موجب ضرر به استان لرستان شده است گفت: در همه نقاط برخوردار کشور سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال صورت گرفت و این در حالیست که لرستان در صدر آمار بیکاری کشور قرار دارد.

بدری با تاکید بر اینکه مردم لرستان نیازمند به خدمت هستند چرا که برای این انقلاب هزینه داده اند گفت: در این راستا در ابتدای ورود به استان لرستان چند برنامه اصلی در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با تاکید بر اینکه ایجاد زمینه برای سرمایه گذاری در لرستان را یکی از برنامه ای در دستور کار عنوان کرد و گفت: در این راستا جلوی زیاده خواهی ها، امتیاز طلبی ها و … برخی افراد را گرفته ایم و دست آنها را در این زمینه قطع کرده ایم.

دستگاهها صرف نظر از تهدیدات به وظایف خود عمل کنند

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه لرستان هنوز در فقر و محرومیت به سر می برد گفت: سرمایه گذاران در شرایط تحریم، رکود و مشکلات اقتصای رغبتی برای سرمایه گذاری ندارند.

بدری با بیان اینکه کارخانه های لرستان در مرحله ورشکستگی قرار دارند گفت: در این راستا داگستری لرستان پیش قدم ترین دستگاه در حمایت از سرمایه گذاری در استان است.

وی یکی دیگر از برنامه های دادگستری لرستان را حمایت از اموال عمومی عنوان کرد و گفت: در این راستا اخیرا با پشتیبانی از دستگاههای ذی ربط از تصرف اراضی اطراف رودخانه «کهمان» جلوگیری به عمل آمد و هفت کیلومتر از مسیر رودخانه را رفع تصرف کردیم و ۲۰ کیلومتر دیگر آن نیز طی هفته آینده رفع تصرف می شود.

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه دستگاههای لرستان صرف نظر از فشارها و تهدیدات از طرف مقامات، مسئولان، نمایندگان و … به وظیفه خود عمل کنند گفت: در حال حاضر با برنامه ریزی های صورت گرفته هیچ قاضی در استان وجود ندارد که پای کار قضایی نباشد و همه در حال رسیدگی به پرونده ها هستند.

قضات از جریان های سیاسی فاصله بگیرند

بدری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه به قضات تاکید کرده ایم که از جریان های سیاسی، باند بازی ها و جناح بندی ها فاصله بگیرند گفت: این امر موجب شد که دادگستری لرستان به عنوان موثرترین دستگاه در برگزاری انتخابات سالم در استان محسوب شود.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد قضات لرستان بومی هستند و این در حالیست که بهترین نحو ممکن و به دور از طایفه گرایی اقدامات خود را در استان انجام می دهند گفت: مر قانون باید توسط قضات اجرا شود چرا که توقعات از دستگاه قضایی بالا است.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به فعالیت ۲۲۴ قاضی در استان لرستان گفت: در لرستان ۱۰ دادگستری شهرستان، هفت دادگستری در بخش ها، ۱۲ شعبه تجدید نظر و … فعالیت دارند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه