تاریخ خبر: ۲۴ آذر ۱۳۹۵
نیاز ۱۵۰میلیون تومانی برای مقابله با آنفلوآنزای پرندگان در لرستان

نیاز ۱۵۰میلیون تومانی برای مقابله با آنفلوآنزای پرندگان در لرستان

خرم آباد – رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از نیاز ۱۵۰ میلیون تومانی برای مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا بازدار پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان، خواستار اختصاص تسهیلات مناسب برای مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان شد.

وی افزود: برای مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان براساس اعلام اداره کل دامپزشکی استان میزان ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ادامه داد: بسیاری از استان های همجوار لرستان با این بیماری درگیر شده اند و انتظار می رود که همکاری لازم برای اختصاص این اعتبار به دامپزشکی، صورت گیرد.

بازدار در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت اختصاص اعتبار از محل حوادث غیرمترقبه به بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: یکی از بخش هایی که خسارات زیادی از محل سیل سال گذشته دیده، بخش کشاورزی و به ویژه جاده های دسترسی، کانال های آبیاری، تاسیسات آبی و … بوده اند که بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان خسارت بوده است.

وی افزود: با وجود تهیه و ارائه اسناد و مدارک لازم سهم کشاورزی استان به سه میلیارد تومان از این محل افزایش یافته ولی این میزان به هیچ عنوان کافی نیست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ادامه داد: متاسفانه با این شرایط به برخی شهرستان ها مبلغی در حدود ۵۰ میلیون تومان اختصاص می یابد که اصلا رقم مناسبی نیست.

استاندار لرستان نیز در این خصوص گفت: لازم است برای دریافت اعتبارات بیشتر، مدیران دستگاههای اجرایی به تهران و وزارتخانه های مربوطه هم بروند.

بازوند افزود: در بحث آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نیز از ظرفیت بسیج سازندگی و سایر نهادها استفاده شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه