تاریخ خبر: ۲۴ آذر ۱۳۹۵
دستگاه قضایی به پرونده‌های متخلفان عرصه‌های طبیعی پلدختر خارج از نوبت رسیدگی کند

دستگاه قضایی به پرونده‌های متخلفان عرصه‌های طبیعی پلدختر خارج از نوبت رسیدگی کند

امام‌جمعه پلدختر گفت: دستگاه قضا موظف است نسبت به پرونده‌های متخلفان عرصه‌های طبیعی شهرستان پلدختر خارج از نوبت رسیدگی کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، حجت‌الاسلام محمد سوری ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی تشکل‌های زیست‌محیطی شهرستان پلدختر اظهار داشت: در دین اسلام روایات و آیات مختلفی مبنی بر توجه و حفاظت از طبیعت وجود دارد که نسبت به این امر تأکیداتی دارند.

وی حفاظت و حراست از منابع طبیعی و محیط‌زیست را وظیفه‌ای همگانی دانست و افزود: همه مردم و مسئولان باید در حفظ این سرمایه خدادادی بکوشند زیرا حفظ منابع طبیعی یک ضرورت ملی و تکلیف شرعی است که وظیفه‌داریم از تخریب و صدمه زدن به آن جلوگیری کنیم.

امام‌جمعه پلدختر بابیان این‌که مردم باید نسبت به اهمیت محیط‌زیست آگاهی داشته باشند، بیان کرد: فرهنگ حفاظت از محیط‌زیست نیازمند نهادینه‌سازی است که باید در این زمینه راهکارها و آموزش‌های لازم به مردم ارائه شود.

وی روند نامناسب تخریب محیط‌زیست را یکی از مشکلات عمده امروز کشور دانست و عنوان کرد: تخریب عرصه‌های ملی و منابع طبیعی مشکلاتی نظیر سیل و افزایش ریز گردها را به دنبال دارد و دستگاه قضا موظف است نسبت به پرونده‌های متخلفان عرصه‌های طبیعی خارج از نوبت رسیدگی کند.

علیرضا بیرانوند معاون فرماندار پلدختر نیز در این جلسه بر ضرورت اشاعه فرهنگ زیست‌محیطی تأکید کرد و اظهار داشت: حفظ محیط‌زیست و جلوگیری از تخریب آن از اولویت‌های اصلی دولت و مسئولان است.

وی افزود: محیط‌زیست و منابع طبیعی در زندگی عموم مردم نقش برجسته‌ای دارد و حفظ آن جهت استفاده نسل‌های آینده از اقدامات لازم و ضروری است.

امیررضا محمدی نژاد، رئیس اداره حفاظت از محیط‌زیست پلدختر اظهار داشت: محیط‌زیست با حضور تشکل‌های مردم‌نهاد که همواره یار و یاور این اداره هستند موفق خواهد شد زیرا عرصه‌های طبیعی متعلق به همه مردم است.

وی افزود: درختان بلوط زاگرس میراث لرستان است که اجازه تخریب آن به هیچ‌کس داده نمی‌شود و اداره محیط‌زیست به‌شدت با متخلفان و تخریب‌کنندگان طبیعت برخورد می‌کند.

رئیس اداره محیط‌زیست پلدختر بیان کرد: از ارتقا فرهنگ محیط‌زیست در بین مردم شهرستان پلدختر و اهمیت دادن آن‌ها نسبت به حیات‌وحش قدردانی و تشکر می‌کنم .

به گزارش تسنیم در ادامه از اعضای گروه‌های تشکل‌های کوهنوردی و محیط‌زیست شهرستان پلدختر با اهدای لوح تقدیر و تندیس زیست‌محیطی تجلیل شد.

جلسه هم‌اندیشی تشکل‌های زیست‌محیطی شهرستان پلدختر با حضور امام‌جمعه ، معاون فرماندار، رئیس و کارکنان اداره محیط‌زیست، جمعی از دوستداران محیط‌زیست و تشکل‌های مردم‌نهاد شهرستان پلدختر در محل تالاب‌های تنگ فنی برگزار شد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image 139505031245039568201724

یک دیدگاه