تاریخ خبر: ۲۴ آذر ۱۳۹۵
سیلاب ۳ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی لرستان وارد کرد

سیلاب ۳ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی لرستان وارد کرد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه ‌سیلاب ۳ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی وارد کرد، گفت: در حال حاضر رقم دو میلیارد تومان به استان لرستان در این زمینه اختصاص داده‌ شده و تغییری در اعتبار حاصل نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، عبدالرضا بازدار عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد در ارتباط با سیلاب آبان و آذرماه سال گذشته اظهار داشت: یکی از زیر بخش‌ها و بخش‌هایی که براثر سیلاب‌ها به‌شدت آسیب دید بخش کشاورزی و تأسیسات عمومی بوده است.

وی افزود: بالغ‌بر ۶۰ میلیارد تومان در این زیربخش برآورد خسارت شده و با پیگیری‌های صورت گرفته اعلام شد که سهم جهاد کشاورزی استان به ۳ میلیارد تومان ارتقا یافته و این در حالی بود که ما بر اساس سه میلیارد تومان برنامه‌ریزی‌های سازمان را انجام داده‌ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: در حال حاضر رقم دو میلیارد تومان به استان لرستان در این زمینه اختصاص داده‌ شده و تغییری در اعتبار حاصل نشده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر مطالبات مردمی همچون کانال‌های آبیاری، جاده‌های بین مزارع و… افزایش‌یافته و اعتبار تخصیص داده‌شده متناسب با ظرفیت لازم نبوده و امکان‌پذیر نیست که برای یک جاده بتوان خدمات عمران و آبادانی انجام داد.

بازدار به شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان اشاره کرد و افزود: سازمان دامپزشکی استان لرستان نیازمند ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار در راستای انجام برخی اقدامات اولیه برای این بیماری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بیان کرد: در حال حاضر با توجه به اینکه استان‌های حاشیه استان لرستان درگیر این بیماری هستند و روزبه‌روز گستره شیوع آن افزایش می‌یابد با ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار می‌توان اقدامات بسیار خوبی در سطح استان انجام داد و از ورود این بیماری به استان لرستان جلوگیری کرد.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز در این جلسه از مدیر دامپزشکی استان خواست برای پیگیری اخذ اعتبارات ویژه برای مقابله با این بیماری در سطح استان به تهران سفرکرده و از اعتبارات مربوطه دریافت کند چراکه طرح مقابله با این بیماری یک طرح ملی است و مدیران باید اعتبارات لازم را از طریق اعتبارات دولتی دریافت کنند.

وی افزود: ۵۰ میلیون تومان برای مقابله با شیوع بیماری آنفلوانزا به دامپزشکی استان لرستان کمک می‌شود.

محمد اصلانی معاون عمرانی استانداری لرستان نیز در این جلسه از تخصیص اعتبار دو میلیارد تومانی به سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد و گفت: ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار به شیلات استان لرستان اختصاص می‌یابد.

وی بیان کرد: حدود سه میلیارد تومان نیز به منابع طبیعی استان اختصاص داده‌شده که درمجموع برای سازمان‌های تابع وزارت جهاد کشاورزی شش میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار منظور شده است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه