تاریخ خبر: ۲۶ آذر ۱۳۹۵
کمک هزینه کاشت حلزون به ۲۵ مددجوی بهزیستی لرستان پرداخت شد

کمک هزینه کاشت حلزون به ۲۵ مددجوی بهزیستی لرستان پرداخت شد

خرم آباد – معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی لرستان از ارائه کمک هزینه کاشت حلزون به ۲۵ مددجوی بهزیستی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی لرستان جلسه شورای معاونین بهزیستی لرستان به ریاست اسداله حیدری مدیرکل بهزیستی لرستان با هدف بررسی اقدامات و چالش های دفتر توانبخشی معاونت توانبخشی بهزیستی برگزار شد.

زهرا توکلی معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی لرستان در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات این معاونت گفت: در سال ۹۵ بیش از یک میلیارد ریال وسایل کمک توانبخشی خریداری و بین جامعه هدف توزیع شده که این اقلام شامل، تخت، تشک مواج، ویلچر، واکر، عصا، سمعک و… بوده است.

وی با بیان اینکه ۲۸ مرکز توانبخشی در زمینه های توانپزشکی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتاردرمانی، ادیولوژی، بینایی سنجی و ارتوپدی در سطح استان به جامعه هدف ارائه خدمت می کنند، تصریح کرد: در ۶ ماهه اول امسال ۳ هزارو ۵۰۰ مددجو خدمات فنی و تخصصی توانبخشی دریافت کرده اند.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی لرستان با تبیین خدمات ارائه شده برای کاشت حلزون کودکان ناشنوا گفت: هزینه عمل و کاشت حلزون حدود ۳۰۰ میلیون ریال است که بین ۳۰ تا ۶۰ میلیون ریال آن را بهزیستی و مابقی آن را صندوق هیات امنای خیرین و خانواده فرد ناشنوا تامین می کند.

توکلی افزود: در ۶ ماهه اول امسال ۲۵ متقاضی کاشت حلزون با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال برای انجام عمل جراحی معرفی شده اند که این تعداد ۱۰۰ در صد متقاضیان کاشت حلزون اداره کل بهزیستی را شامل می شود و فعلاً متقاضی پشت نوبت نداریم.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴۵۰ نفر از معلولین استان نیازمند دریافت خدمات ارتز و پروتز هستند، اظهار داشت: پیش بینی می شود به طور متوسط حدود ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه برای تهیه و ساخت وسایل آنها مورد نیاز باشد که با توجه به محدودیت اعتبارات این امکان توسط بهزیستی میسر نیست و از خیرین ارجمند انتظار داریم با مشارکت خود ما را در هزینه درمان جامعه هدف یاری کنند.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی لرستان با اشاره به ارائه خدمات آموزشی، حرفه آموزی و مهارت های زندگی در مراکز توانبخشی افزود: امسال حدود هزار و ۳۱۴ نفر در زمینه های قالی بافی، گلیم بافی، فعالیت های هنری و … حمایت شده و خدمات و دوره های آموزشی متناسب با وضعیت جسمی و ذهنی دریافت کرده اند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image

یک دیدگاه