تاریخ خبر: ۲۶ آذر ۱۳۹۵
تکرار حادثه برای نفت‌کش‌ها در پلدختر/ اراضی کشاورزی «نفتی» شدند

تکرار حادثه برای نفت‌کش‌ها در پلدختر/ اراضی کشاورزی «نفتی» شدند

پلدختر – رئیس اداره محیط زیست پلدختر از واژگونی یک دستگاه تریلر حامل نفت سیاه در محور پلدختر – اندیمشک خبر داد.
امیر رضا محمدی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اثر واژگونی یک دستگاه تریلر کشنده حامل نفت کوره یا نفت سیاه در جاده پلدختر – اندیمشک محیط زیست منطقه آلوده شد.

وی بیان داشت: یک دستگاه تریلر کشنده ولوو به شماره ۷۱۴ ع ۸۷ ایران ۱۴ به رانندگی «عبدالرحیم جباری» که از پلدختر به سمت اندیمشک در حرکت بود در جنوب روستای «پاعلم» واژگون شد.

رئیس اداره محیط زیست پلدختر افزود: در این حادثه رانندگی ۲۴ هزار لیتر محموله نفت کوره وارد زمین های کشاورزی و خاک منطقه شد که این مسئله موجب آلودگی محیط زیست منطقه شد.

محمدی نژاد گفت: ماموران محیط زیست به منطقه برای تعیین خسارت وارده به محیط زیست اعزام شدند.

وی افزود: علت این حادثه رانندگی بیرون زدن چرخ جلو تریلر کشنده ولوو اعلام شده است.

بنابر این گزارش تریلرهای حامل مواد نفتی و سوخت سالهاست که محورهای مواصلاتی غرب کشور را در اختیار گرفته اند و تکرار حوادث متعدد برای این تریلرها تاکنون مشکلات زیادی را در زمینه آلودگی آب و خاک و محیط زیست به وجود آورده است.

انتقادات مسئولان امر و به ویژه فعالان محیط زیست در زمینه خسارات جدی این تریلرها به محیط زیست منطقه از یک سو و نگرانی متولیان امر در زمینه خسارات به زیرساختهای ارتباطی و جاده ای از سوی دیگر از تردد این تانکرها معضلی ساخته که مسئولان برای رفع آن “کاسه چه کنم” در دست گرفته اند.

این در حالیست که مطابق برخی آمارها روزانه نزدیک به دو هزار و ۳۰۰ تریلر نفتکش عراقی از محورهای جنوبی لرستان تردد می کنند که این رقم در طول ماه و سال به رقم چشمگیری می رسد که اگر تعداد حوادث مربوط به این تانکرها را هم بخواهیم محاسبه کنیم متاسفانه به اعداد قابل تاملی خواهیم رسید که نتیجه آن خسارت جدی به محیط زیست و زیرساختهای منطقه است.

وضعیت فعالیت این تانکرها به گونه ای است که حتی مسئولان شهرستان پلدختر برای ترمیم زیرساختهای جاده ای و خسارت ناشی از تردد این ماشین ها خواستار اخذ عوارض از این تریلرها شده اند، موضوعی که هنوز محقق نشده است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image 2141633 image

یک دیدگاه